Idea Bank: wypełnianie PIT-u przy użyciu platformy szybkich płatności

Z rynku

Klienci Idea Banku za pomocą systemu transakcyjnego Idea Cloud zyskali możliwość opłacenia podatku dochodowego za 2018 r. bezpośrednio przez portal podatkowy Twój e-PIT w serwisie Ministerstwa Finansów podatki.gov.pl. Idea Bank jako drugi bank w kraju zaproponował takie rozwiązanie, podała spółka.

Logo Idea Banku
Źródło: Idea Bank

Klienci Idea Banku za pomocą systemu transakcyjnego Idea Cloud zyskali możliwość opłacenia podatku dochodowego za 2018 r. bezpośrednio przez portal podatkowy Twój e-PIT w serwisie Ministerstwa Finansów podatki.gov.pl. Idea Bank jako drugi bank w kraju zaproponował takie rozwiązanie, podała spółka.

Klienci @IdeaBankSA za pomocą systemu transakcyjnego Idea Cloud zyskali możliwość opłacenia #PIT za 2018 r. bezpośrednio przez portal podatkowy #TwojePIT #IdeaBank

"W celu ułatwienia klientom dokonania rocznego rozliczenia Idea Bank zaproponował rozwiązanie dobrze znane z modelu płacenia za zakupy w sklepach internetowych, czyli wykorzystujące platformę szybkich płatności. Wszyscy klienci banku po sprawdzeniu udostępnionej przez Ministerstwo Finansów deklaracji podatkowej PIT-37 i PIT-38 oraz zaakceptowaniu jej treści otrzymają wygenerowany w systemie plik. Gdy okaże się, że klient powinien dopłacić konkretną kwotę, wystarczy, że wybierze opcję dokonania rocznego rozliczenia z Idea Bankiem. Zostanie wtedy przekierowany do bankowości elektronicznej Idea Cloud" - czytamy w komunikacie.

Czytaj więcej informacji na temat rozliczenia PIT za 2018 rok >>>

Jak to działa?

Po zalogowaniu się klienta do systemu, transakcja zostanie automatycznie wygenerowana z danymi wprowadzonymi bezpośrednio do formularza zlecenia przelewu z osobistego lub firmowego rachunku bieżącego w Idea Banku. Podatnikowi pozostanie jedynie autoryzowanie płatności otrzymanym z banku kodem SMS, zaś na ekranie wyświetli się potwierdzenie zrealizowania płatności."System umożliwia klientom zlecenie płatności służącej rozliczaniu zeznania podatkowego kilkoma kliknięciami w miejscu, gdzie został wygenerowany dokument PIT. To duże ułatwienie dla klientów było możliwe dzięki współpracy Krajowej Izby Rozliczeniowej, Ministerstwa Finansów i banków. Dzięki systemowi Idea Cloud można o wiele wygodniej opłacić podatek, zamiast ręcznie przepisywać dane do formularza przelewu. Jest to kolejna funkcja naszego systemu, która znacząco oszczędza czas klientów. Połączenie portalu podatkowego z systemem transakcyjnym banku stanowi potwierdzenie, że jesteśmy wiarygodnym i bezpiecznym partnerem przedsiębiorcy" - powiedział dyrektor biura bankowości internetowej i mobilnej Idea Banku Grzegorz Getka, cytowany w komunikacie.Czytaj także: Twój e-PIT uruchomiony. Jak skorzystać z wypełnionego zeznania i sprawdzić swoje rozliczenie?

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: