IFC z grupy Banku Światowego zainwestuje 40 mln euro w nowy fundusz private equity Innova Capital

Z rynku

Międzynarodowa Korporacja Finansowa (International Finance Corporation, IFC) z grupy Banku Światowego, zainwestuje 40 mln euro w nowy fundusz private equity Innova Capital - Innova/7, podał Bank Światowy. Fundusz będzie wspierał rozwój przedsiębiorstw technologicznych głównie w Polsce i Rumunii oraz pomagał im rosnąć poprzez akwizycje i ekspansję.

Innova Capital logo
Źródło: Innova Capital

Międzynarodowa Korporacja Finansowa (International Finance Corporation, IFC) z grupy Banku Światowego, zainwestuje 40 mln euro w nowy fundusz private equity Innova Capital - Innova/7, podał Bank Światowy. Fundusz będzie wspierał rozwój przedsiębiorstw technologicznych głównie w Polsce i Rumunii oraz pomagał im rosnąć poprzez akwizycje i ekspansję.

"Dzięki tej inwestycji, średniej wielkości firmy działające w Europie Środkowej i Wschodniej otrzymają kapitał wspierający rozwój działalności i przyspieszający tempo cyfryzacji. Inwestycja wzmocni odporność rynku private equity w regionie, który boryka się ze skutkami pandemii COVID-19 oraz gdzie panują trudne warunki, jeśli chodzi o pozyskiwanie kapitału" - czytamy w komunikacie.

"Środki z IFC zapewnią niezbędne finansowanie tym przedsiębiorstwom, które mają problem z dostępem do kapitału. Dodatkowo IFC pomoże zdywersyfikować aktywność funduszu pod względem parytetu płci, a także udoskonalić jego strategię inwestycyjną" - napisano również.

Innova Capital pozyskał ponad 220 mln euro w ramach pierwszego zamknięcia najnowszego funduszu - Innova/7

Inwestycja IFC wesprze fundusz w osiągnięciu zakładanego celu, ustalonego na kwotę 350 mln euro. 11 sierpnia Innova Capital informował o pozyskaniu ponad 220 mln euro w ramach pierwszego zamknięcia swojego najnowszego funduszu - Innova/7.

Czytaj także: Innova Capital inwestuje w Polskie ePłatności >>>

"Cieszymy się, że IFC zdecydowało się dofinansować nasz siódmy fundusz po tym, jak kilka lat temu to właśnie m.in. IFC powierzyło nam środki na budowę funduszu Innova/6. To znak, że Innova cieszy się zaufaniem inwestorów instytucjonalnych i jest postrzegana jako ich długofalowy partner" - powiedział senior partner w Innova Capital Krzysztof Kulig.

Nasze finansowanie pomoże podtrzymać inwestycje i pobudzi ożywienie gospodarcze w czasie, kiedy Polska i Rumunia borykają się z konsekwencjami wojny w Ukrainie, jednocześnie przygotowując się do odgrywania ważnej roli w powojennej odbudowie kraju.

- dodał dyrektor regionalny IFC na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią Ary Naïm.

IFC to instytucja rozwojowa będąca częścią grupy Banku Światowego

IFC to instytucja rozwojowa będąca częścią grupy Banku Światowego, pracująca z sektorem prywatnym na rynkach wschodzących. W roku fiskalnym 2021 przekazała prywatnym przedsiębiorstwom i instytucjom finansowym w krajach rozwijających się 31,5 mld dol.

IFC wspiera rozwój funduszy private equity w Europie od ponad 20 lat. Jak dotąd, IFC zainwestowało 470 mln USD w 21 funduszy private equity w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sześć poprzednich funduszy inwestycyjnych Innova Capital osiągnęło łączną kwotę 1,2 mld euro w aktywach od 1994 r i przyczyniło się do rozwoju ponad 60 firm zlokalizowanych w 10 krajach regionu.

Innova Capital jest niezależnym doradcą private equity, działającym w Polsce od 1994 roku, inwestującym w większościowe pakiety akcji lub udziałów średniej wielkości przedsiębiorstw, działających w Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: