II Forum Technologii Banków Spółdzielczych: System IT rządzi bankiem

NBS 2010/06

Koszty informatyki bankowej mogą być ograniczone, gdy uda się połączyć siły i środki w ramach zrzeszeń - to stwierdzenie powtarzano wielokroć i na różne sposoby podczas II Forum Technologii Banków Spółdzielczych (Warszawa, 17-18 maja br.).

Znajomy informatyk zwykł mawiać, że w banku rządzi system informatyczny, na końcówkach którego siedzą ludzie do jego obsługi. Odnosząc tę myśl do fali kolejnych rekomendacji i regulacji, z drugiej zaś do kosztów z tym związanych… jest o czym rozmawiać. Bez odpowiedzi w sektorze BS-ów pozostają kluczowe pytania: Po pierwsze: Czy w sposób zorganizowany zadbamy o bezpieczeństwo i rozwój e-gospodarki, w tym systemu płatniczo-rozliczeniowego? Po drugie: Czy będziemy na tyle przewidujący i mądrzy, żeby wspólnie wdrażać nowe technologie i szybko osiągnąć efekt skali oraz różnorodności oferowanych produktów?

[alebankmodule origin="sms-dostep" ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: