Ile metrów w Warszawie, a ile w Szczecinie? Raport na temat zdolności kredytowej Polaków

Nieruchomości / Rynek

Ręka wyłaniająca się z ekranu komputerowego trzymająca klucze do domu
Fot. stock.adobe.com/ALDECAstudio

Przedstawiciele pokolenia millenialsów, czyli ludzie urodzeni w latach 1980-1996, stanowią zdecydowaną większość spośród osób szukających kredytów hipotecznych z pomocą ekspertów finansowych, wynika z Raportu o zdolności kredytowej Polaków, który powstał w oparciu o analizę 60 tys. formularzy wypełnionych wspólnie z ekspertami finansowymi przez osoby zainteresowane kredytem hipotecznym.

Przedstawiciele pokolenia millenialsów stanowią zdecydowaną większość spośród osób szukających kredytów hipotecznych z pomocą ekspertów finansowych #ZdolnośćKredytowa #KredytyHipoteczne

Dane pochodzą z należącego do Grupy MZN Property i rozwijanego od 6 lat systemu dla profesjonalnych pośredników finansowych FinPack. To między innymi w oparciu o algorytmy tego systemu powstał Lendi – Ekspert Kredytowy Online.

Jak wynika z raportu, millenialsi to równocześnie grupa, dla której internet stanowi główny kanał poszukiwania nieruchomości i możliwości ich finansowania. Po sprawdzeniu ofert w sieci, potencjalni klienci z tej grupy trafiają do ekspertów finansowych, aby zweryfikować swoją zdolność kredytową. Millenialsi, w przeciwieństwie do starszych klientów, mają świadomość, że oferta banku, w którym mają rachunek nie musi być dla nich najkorzystniejsza i aktywnie poszukują alternatyw.

Wielkość mieszkania, na które stać przeciętnego polskiego millenialsa

Źródło: MZN Property S.A.

Internetowa rewolucja na rynku kredytów hipotecznych

To właśnie głównie z myślą o przyzwyczajonych do załatwiania wszystkich spraw przez internet millenialsach powstał Lendi – Ekspert Kredytowy Online.

– Mimo internetowej rewolucji wpływającej na niemal wszystkie dziedziny życia, do niedawna nie istniało łatwe w użyciu rozwiązanie do pozyskiwania kredytów hipotecznych online. Grupa MZN Property postanowiła zaadresować tę potrzebę. Dysponując największym serwisem z ofertami nieruchomości oraz najlepszym systemem do porównania i obsługi kredytów dla profesjonalistów możemy znacząco ułatwić Polakom proces finansowania nieruchomości oraz przenieść wybór i pozyskiwanie kredytów do internetu – mówi Jarosław Święcicki, prezes zarządu MZN Property S.A.

Zdolność kredytową można sprawdzić pod adresem morizon.pl/lendi

Źródło: MZN Property S.A.

 

Udostępnij artykuł: