Inauguracja konkursu grantowego „To dla mnie ważne”

Finanse i gospodarka

Fundacja Aviva zaprasza na konferencję prasową inaugurującą cykliczny konkurs grantowy "To dla mnie ważne". Celem konkursu jest wyłonienie ciekawych inicjatyw, pomagających rodzicom w wychowaniu małych dzieci.

Fundacja Aviva zaprasza na konferencję prasową inaugurującą cykliczny konkurs grantowy "To dla mnie ważne". Celem konkursu jest wyłonienie ciekawych inicjatyw, pomagających rodzicom w wychowaniu małych dzieci.

Konkurs kierowany jest do ludzi aktywnych społecznie - przede wszystkim rodziców, a także do organizacji pozarządowych i samorządów.

Wyróżnia go innowacyjny mechanizm zgłaszania wniosków i zdobywania dla nich poparcia w głosowaniu internetowym. Rodzice małych dzieci intensywnie wykorzystują internet, szukając porad o zdrowiu i rozwoju pociech, kontaktu do dobrego lekarza, a także miejsc, gdzie można ciekawie spędzić czas z dzieckiem. Dzielą się doświadczeniami na forach, tworzą społeczności wokół ważnych dla siebie spraw.

Konkurs "To dla mnie ważne" wychodzi naprzeciw ich potrzebie zrobienia czegoś pożytecznego wspólnie z innymi rodzicami, a także szerszą lokalną (lub wirtualną) społecznością. Integruje i mobilizuje do działania na rzecz pogodnego dzieciństwa.

Jury konkursu, składające się z autorytetów w sprawach ważnych dla rodziców i dzieci, rozdzieli pulę grantów w kwocie 100 000 zł inicjatywom, które zdobędą największe poparcie w głosowaniu internetowym.

Konferencja odbędzie się we wtorek 4 lutego 2014 roku o godz. 11:00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie.

W konferencji wezmą udział członkowie jury konkursu, które są ekspertami w sprawach ważnych dla rodziców i dzieci:

  • dr Aleksandra Piotrowska - psycholog
  • Iga Głodzik-Młynarczyk - blogerka angażująca się w akcje społeczne na rzecz dzieci
  • prof. Janusz Książyk - kierownik Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
  • Jacek Olszewski, założyciel Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej
  • Paweł Woliński, prezes Fundacji Mamy i Taty
  • Elżbieta Wójcik, prezes Fundacji Aviva

Organizatorem konkursu grantowego "To dla mnie ważne" jest Fundacja Aviva.

Źródło: Fundacja Aviva

Udostępnij artykuł: