Indeksy PMI wyznaczają tempo na rynkach

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) spadło do poziomu 1.3748 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), osiągając w ten sposób dwutygodniowe minimum.

Euro (EUR) spadło do poziomu 1.3748 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), osiągając w ten sposób dwutygodniowe minimum.

Dolar amerykański (USD) odbił się z niskiego poziomu 102.01 do poziomu 102.56 wobec jena japońskiego (JPY). Jen traci na wartości po tym jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) stwierdził, że gospodarka światowa rozwija się i istnieją obawy, że Bank Japonii zwiększy stymulację.

Akcje

Indeks Germany 30 (DAX) odbił się z poziomu 9102 do poziomu 9398 w ostatnim tygodniu i zakończył tydzień na poziomie 9306. Indeks rozpoczął trading od wyższego poziomu, czekając na dane z Niemiec.

Towary

Ropa Brent (BRT) spadła z tygodniowego maksimum 107.74 do poziomu 106.43 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa straciła na wartości, ponieważ produkcja w chińskich fabrykach spadła bardziej niż przypuszczano.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) straciło ponad 30 dolarów amerykańskich w ciągu ubiegłego tygodnia, osiągając w ten sposób miesięczne minimum na poziomie 1320 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetny metal zwiększył swoje straty przez spekulacje, że stopy procentowe zostaną podniesione po zakończeniu QE.

Inwestorzy powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Put Spread) na złocie, który tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: