INDOS SA finalizuje proces wejścia na NewConnect

Finanse i gospodarka

W dniu 21 października 2015r. spółka INDOS SA, działająca na rosnącym rynku wierzytelności gospodarczych, złożyła do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wniosek o wprowadzenie akcji na rynek alternatywny.

Na NewConnect będą notowane akcje serii B, stanowiące ponad 6,75 proc. kapitału zakładowego INDOS SA. Akcje te zostały objęte przez inwestorów w ramach prywatnej emisji zakończonej w lipcu tego roku. Spółka pozyskała dzięki temu 2,27 mln zł, które zostaną przeznaczone na zakup pakietów do Funduszu Sekurytyzacyjnego Indos 2.

Spółka regularnie zwiększa wartość kapitałów własnych. Przeprowadziła skutecznie dziewięć emisji obligacji na łączną kwotę 25 mln zł. Realizuje stabilny, bezpieczny i przewidywalny wzrost, dzięki zdywersyfikowanej ofercie, produktach o wysokiej rentowności oraz zachowaniu dyscypliny finansowej w zakresie poziomu zadłużenia.

Wejście na NewConnect pozytywnie wpłynie na wiarygodność spółki w oczach inwestorów, kontrahentów oraz instytucji finansowych, gdyż spółki publiczne, objęte obowiązkiem informacyjnym, są lepiej rozpoznawalne przez rynek.

INDOS SA chce przyciągnąć uwagę inwestorów do atrakcyjnego rynku wierzytelności gospodarczych oraz podmiotu, który realizuje stały wzrost sprzedaży, prowadzi uporządkowaną i stabilną politykę finansową oraz uzyskuje wysoką rentowność aktywów w relacji do obrotów – 6,5 proc. za 2014 r.

Źródło: INDOS SA

Udostępnij artykuł: