Indyjskie akcje osiągnęły rekordowe wartości

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) spadło do swojego miesięcznego minimum na poziomie 1.3744 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) spadło do swojego miesięcznego minimum na poziomie 1.3744 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Wspólna waluta osiągnęła swoje 2,5-letnie maksimum na poziomie 1.3993 przed powrotem do poziomu 1.3830 po tym jak Mario Draghi oświadczył, że EBC może dodać więcej środków stymulacyjnych w trakcie spotkania, które odbędzie się w następnym miesiącu. 

Złoto (XAU) straciło ponad 25 dolarów amerykańskich w ciągu ubiegłego tygodnia, po tym jak Rezerwa Federalna rozpatruje zmniejszenie ilości środków stymulacyjnych, co spowoduje spadek ceny. Szlachetny metal spadł poniżej psychologicznego poziomu 1300 i obecnie notowany jest około poziomu 1290 dolarów amerykańskich za uncję.

Akcje

Indian 50 (IND) osiągnął rekordowy poziom 7000 przed publikacją wyników sondaży dotyczących wyborów narodowych. Indeks odbił się z dwumiesięcznego minimum na poziomie 6656 do poziomu 7000 i skierował się w stronę wyższych wartości.

Towary

Kawa (CFE) kontynuuje swój spadek osiągając miesięczne minimum na poziomie 183 dolarów amerykańskich, jak zapasy skurczyły się do 390 tys. ton na koniec miesiąca.

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) zyskał prawie 100 pipsów w piątek w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD). Para odbiła się do poziomu 1.0914 po osiągnięciu pięciomiesięcznego minimum na poziomie 1.0813, po tym jak raport wykazał, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca jest o 28,9 tys. mniej osób zatrudnionych w Kanadzie.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) i czerpać korzyści z ewentualnych gwałtownych ruchów w każdym kierunku. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz opcji at-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: