InFakt połączony z Valuto

Finanse i gospodarka

Multiwalutowe konto do dokonywania i przyjmowania płatności - Valuto, i inFakt - serwis do księgowości online, udostępniają swoim klientom możliwość wygodnego opłacania zobowiązań poprzez automatyzację transferów pieniężnych.

Multiwalutowe konto do dokonywania i przyjmowania płatności - Valuto, i inFakt - serwis do księgowości online, udostępniają swoim klientom możliwość wygodnego opłacania zobowiązań poprzez automatyzację transferów pieniężnych.

inFakt połączony z Valuto to idealne rozwiązanie dla właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy muszą dokonywać wielu płatności. Nieważne, czy wysyłasz pieniądze do ZUS, Urzędu Skarbowego, czy też płacisz swoim kontrahentom. Od dziś możesz to robić w niezwykle wygodny sposób, bez konieczności wprowadzania przelewów do banku. Po prostu, zaznaczasz płatności na liście, wybierasz opcję "zapłać", a Valuto zainicjuje przelewy automatycznie. Dla bezpieczeństwa musisz potwierdzić je kodem SMS. Po chwili pieniądze zostaną wysłane.

Dzięki kooperacji Valuto z inFakt, użytkownicy serwisów będą mogli szybko opłacać również faktury w walutach obcych. "Globalizacja jest w toku, przez co zwiększa się liczba międzynarodowych transakcji i w efekcie - liczba faktur transgranicznych. Dzięki Valuto, użytkownicy inFakt będą mogli wygodnie płacić za swoje zobowiązania w 11 różnych walutach, a ich koszty przelewów będą zdecydowanie niższe niż w bankach" - zapewnia Matthew Harris, Dyrektor Valuto ds. Strategii i Partnerstwa.

Valuto, w porównaniu z bankami, pozwala na znaczne oszczędności kosztów wysyłania przelewów walutowych. Przykładowo, w bankach przelew 10.000 koron szwedzkich (ok. 5 tys. PLN) kosztuje 20-30 zł, przelew 160.000 koron szwedzkich (ok. 80 tys. PLN) kosztuje 200 zł. Natomiast w Valuto za takie przelewy zapłacisz jedynie 1,5 zł, czyli tyle, ile za przelew lokalny. Jest to szczególnie ważne w małych i średnich europejskich państwach, gdzie udział faktur transgranicznych wynosi od 5 do nawet 30 procent wszystkich faktur.

Teraz Valuto, rozwijając wachlarz swoich usług, rozpoczyna ścisłą współpracę z inFakt. Bliska kooperacja obu serwisów szczególnie cieszy współwłaścicieli Valuto. "Bardzo się cieszę, że klienci inFakt będą mogli wygodnie, w sposób automatyczny, wysyłać przelewy przez Valuto. Czuję, że rozpoczynamy w ten sposób nowy rozdział - bankowości automatycznej poprzez integrację.

Jestem przekonany, że banki mogą nas naśladować i zaczną myśleć nad otwarciem swoich systemów transakcyjnych na możliwość integracji z innymi systemami" - zapewnia Łukasz Olek, jeden z założycieli i CPO Valuto.

"Integracja inFakt z Valuto otwiera przed przedsiębiorcami zupełnie nowe możliwości" - przekonuje CEO i współzałożyciel inFakt, Wiktor Sarota. "Już teraz wygodne wykonywanie szybkich płatności elektronicznych jest w zasięgu każdego użytkownika z poziomu naszej aplikacji. Aby wykonać przelew do ZUS czy US, nie ma potrzeby posiadania rachunku firmowego. Synchronizacja danych obu kont to kolejny krok inFaktu w ułatwianiu prowadzenia biznesu" - wskazuje Sarota. A wszystko w myśl zasady "Liczy się Twój biznes", według której zespół inFakt od lat pracuje nad udoskonaleniem jakości świadczonych usług.

Więcej o integracji obu serwisów i możliwościach, jakie z niej płyną, dowiesz się ze strony www.valuto.com/pl/integracja-z-programami-ksiegowymi/ oraz https://www.infakt.pl/szybkie-platnosci-z-valuto

Dawid Gałat

Udostępnij artykuł: