InFakt z nowym inwestorem – norweską grupą Visma

Z rynku

Norweska grupa Visma została nowym większościowym udziałowcem inFaktu. Dzięki tej transakcji polska spółka dołączy do międzynarodowej grupy, na którą składa się kilkadziesiąt podmiotów dostarczających rozwiązania dla księgowych i przedsiębiorstw.

Polska, Norwegia
Fot. stock.adobe.com /luzitanija

Norweska grupa Visma została nowym większościowym udziałowcem inFaktu. Dzięki tej transakcji polska spółka dołączy do międzynarodowej grupy, na którą składa się kilkadziesiąt podmiotów dostarczających rozwiązania dla księgowych i przedsiębiorstw.

Grupa Visma działa na rynku usług chmurowych dla księgowych oraz firm z sektora MŚP przede wszystkim w Europie Północnej oraz kilku innych krajach europejskich. Jest obecna także w Polsce.

Zakup udziałów w firmie inFakt jest zgodny ze strategią grupy Visma

W skład jej portfolio w naszym kraju wchodzą SaldeoSmart, a od grudnia bieżącego roku także inFakt. Wartość grupy wynosi około 10 mld euro.

Partner rozwiązań chmurowych

‒ Zakup udziałów w firmie inFakt jest zgodny ze strategią grupy Visma, która polega na tworzeniu i dostarczaniu najlepszych rozwiązań chmurowych do zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

InFakt oferuje rozwiązania jakościowe, niezawodne i łatwe w obsłudze, dokładnie takie, jakich szukaliśmy na polskim rynku – powiedział Jostein Håvaldsrud, dyrektor ds. produktów w grupie Visma.

Czytaj także: Księgowi przenoszą się do chmury, ale AI ich nie zastąpi

Dostęp do nowych technologii

InFakt jest czołowym dostawcą narzędzi i usług do prowadzenia księgowości online na polskim rynku. Oferuje rozwiązania nie tylko dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, ale też dla spółek.

Założyciel i prezes inFaktu, Wiktor Sarota, zwraca uwagę na nowe możliwości, jakie otwierają się przed firmą w związku z jej nowym udziałowcem w postaci Vismy.

– Zyskujemy dostęp do kompetencji, technologii i doświadczeń firm, które działają w tej samej branży na innych rynkach.

Nie zmieniają się natomiast nasze cele i priorytety. Jednocześnie sami jesteśmy w stanie wnieść wartość dodaną do grupy – inwestora bardzo zainteresowały nasze rozwiązania dotyczące usług prowadzenia pełnej księgowości dla firm ‒ podkreśla.

Czytaj także: Zmiany w split payment: trzy dni na zwrot środków z rachunku VAT?

Zarząd się nie zmienia

InFakt zapowiada, że warunki współpracy z klientami nie zmienią się.

Zyskujemy dostęp do kompetencji, technologii i doświadczeń firm, które działają w tej samej branży na innych rynkach

Nie zmieni się także zarząd firmy, w którym nadal zasiadać będą jej założyciele:

Wiktor Sarota

oraz Sebastian Bobrowski.

Szczegółowe warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Czytaj także: JPK_V7 – czy czynny żal jest konieczny przy korekcie błędów?

Źródło: InFakt
Udostępnij artykuł: