ING Bank Śląski do końca roku będzie miał ponad 400 bankomatów z zamkniętym obiegiem gotówki

Bankowość / Finanse i gospodarka

ING Bank Śląski udostępni swoim klientom bankomaty recyklingowe, czyli urządzenia dualne wpłatomatowo-bankomatowe z zamkniętym obiegiem gotówki.

ING Bank Śląski udostępni swoim klientom bankomaty recyklingowe, czyli urządzenia dualne wpłatomatowo-bankomatowe z zamkniętym obiegiem gotówki.

Wpłatomato-bankomaty z recyklingiem pozwalają na stały i bezpieczny obieg gotówki w ramach jednego urządzenia. Wpłacane przez klienta pieniądze są automatycznie księgowane na jego rachunku, a banknoty udostępniane jako środki do wypłat. Obsługa urządzenia dualnego z funkcjonalnością recyklingu dla klienta nie różni się od obsługi tradycyjnych wpłatomato-bankomatów - wyjaśnia Dariusz Olesiński, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Gotówką i Obcymi Usługami Operacyjnymi w ING Banku Śląskim.

W połowie grudnia rozpoczęte zostało wyposażanie wszystkich urządzeń wpłatomatowo-bankomatowych w nową funkcjonalność. Dostawcami nowego typu bankomatów są firmy NCR, Wincor Nixdorf oraz Diebold.  Obecnie ING Bank Śląski posiada 412 maszyn dualnych, w których w najbliższych miesiącach zostanie zainstalowany recykling gotówki.

Bank planuje sukcesywne wymiany urządzeń dualnych na recyklery. Do końca bieżącego roku planowane jest uruchomienie recyklingu na urządzeniach dualnych wszystkich dostawców - zapowiada Dariusz Olesiński.

140124.wplatomaty.bankomaty.01.550x413

Więcej w Miesięczniku Finansowym Bank.

Marcin Złoch

 

Udostępnij artykuł: