ING Bank Śląski i Citi Handlowy wprowadzają konto na selfie

Z rynku

ING Bank Śląski oraz Citi Handlowy poinformowały w poniedziałek o wprowadzeniu nowej możliwości: otwarcia konta osobistego w oparciu o biometrię.

Mężczyzna robiący selfie
Fot. stock.adobe.com/Minerva Studio

ING Bank Śląski oraz Citi Handlowy poinformowały w poniedziałek o wprowadzeniu nowej możliwości: otwarcia konta osobistego w oparciu o biometrię.

.@ING__Polska oraz @Citi_Handlowy poinformowały o wprowadzeniu nowej możliwości: otwarcia konta osobistego w oparciu o biometrię #konto #selfie #ING #INGBankŚląski #CitiHandlowy

ING Bank Śląski rozszerzył zakres usługi zdalnego zakładania rachunku za pośrednictwem bankowości mobilnej Moje ING. Wideoweryfikacja z wykorzystaniem kamery w telefonie jest teraz dostępna zarówno dla użytkowników smartfonów z systemem IOS nie niższym niż 10.3, jak i Android nie niższym niż 6.0.

Aplikacja mobilna Moje ING prowadzi użytkownika krok po kroku. Wystarczy, że pokaże do kamery telefonu obie strony swojego dowodu osobistego, a następnie podczas „selfie” wykona kilka ruchów głową. Założenie rachunku zostanie potwierdzone w kilka godzin, najpóźniej w następnym dniu roboczym. Login do swojej bankowości klient dostanie sms-em, a kartę dostarczy kurier na wskazany adres.

Czytaj także: Biometria będzie nowym standardem potwierdzania tożsamości w płatnościach. Badanie Mastercard >>>

Zdalna identyfikacja nowego klienta ING jest oparta na metodach biometrycznych. W tej metodzie porównywane są rysy twarzy użytkownika z tymi widniejącymi na fotografii w dowodzie tożsamości.

Wideoweryfikacja jest kolejną metodą identyfikacji tożsamości podczas zakładania rachunku przez klienta. Dotychczas klienci ING Banku Śląskiego mogli korzystać z poniższych rozwiązań przy zdalnym otwieraniu rachunku:

  • przelew na 1 zł – w tej metodzie klient potwierdza swoją tożsamość na podstawie przelewu z innego konta (5 wybranych banków);
  • wizyta kuriera − w tej metodzie tożsamość klienta potwierdzi kurier, który przyjedzie pod wskazany przez klienta adres;
  • oddział – w tej metodzie klient potwierdza swoją tożsamość w dowolnym oddziale banku.

Citi Handlowy umożliwia klientom w zdalne i zautomatyzowane otwarcie 3 podstawowych produktów bankowych

Również Citi Handlowy wprowadził w poniedziałek kolejne innowacyjne rozwiązanie dla wygody bankowania z domu - możliwość otwarcia konta osobistego w oparciu o biometrię. Tym samym jest obecnie jedynym bankiem na polskim rynku, który umożliwia klientom w pełni zdalne i zautomatyzowane otwarcie 3 podstawowych produktów bankowych: karty kredytowej, pożyczki gotówkowej i konta osobistego, w oparciu o proces biometryczny i bez wychodzenia z domu.

Czytaj także: Bank Handlowy jako pierwszy w Polsce wdrożył biometryczny proces kredytowy. „Mała rewolucja w bankowości” >>>

Proces aplikowania o konto osobiste z wykorzystaniem biometrii został zaprojektowany z myślą o klientach, którzy chcą samodzielnie otworzyć konto osobiste w Citi Handlowy. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom czas niezbędny do złożenia wniosku/otwarcia konta skraca się nawet do 10 minut i 3 prostych kroków:

  1. wypełnienia wniosku na komputerze lub na telefonie komórkowym;
  2. potwierdzenia tożsamości na telefonie komórkowym przy użyciu linka otrzymanego w wiadomości SMS, kierującego na stronę identyfikacji tożsamości na podstawie zdjęcia dowodu osobistego oraz zdjęcia twarzy (selfie);
  3. akceptacji dokumentów przy użyciu jednorazowego kodu autoryzacyjnego SMS – na telefonie komórkowym.

W wiadomości e-mail klient otrzymuje potwierdzenie otwarcia konta osobistego oraz zaszyfrowane dokumenty z numerem rachunku. Zaraz po otrzymaniu wiadomości e-mail potwierdzającej otwarcie konta klient może także zarejestrować się do bankowości elektronicznej Citibank Online.

Proces jest w pełni automatyczny: nie wymaga wizyty kuriera, przekazywania danych niezbędnych do otwarcia konta przez telefon pracownikowi banku ani dodatkowej autoryzacji z wykorzystaniem wideokonferencji. Nie wymaga też przekazywania dokumentów w formie papierowej.

Klient, który aplikuje o konto w procesie biometrycznym, może otworzyć dowolny rodzaj konta osobistego z aktualnej oferty banku, dostępnej na stronie: www.online.citibank.pl. Konta otwarte w tym procesie mają pełną funkcjonalność i korzyści produktu, tak jak konto otwarte w oddziale lub przez CitiPhone.

W sierpniu zeszłego roku, jako pierwszy bank na rynku, Citi Handlowy wdrożył biometryczny proces kredytowy, który umożliwia zdalne aplikowanie o kartę kredytową oraz pożyczkę gotówkową.

Udostępnij artykuł: