ING Bank Śląski i Twisto Payments zainwestowały w Twisto Polska 17 mln zł

Bezgotówkowo / Z rynku

Twisto Pay to innowacyjna metoda płatności odroczonych, oferowana przez Twisto Polska. Akcjonariuszami spółki od początku jej istnienia są ING Bank Śląski i czeska spółka Twisto Payments. Obydwaj akcjonariusze zdecydowali się podnieść kapitał Twisto Polska o 17 mln zł.

Twisto Payment
Fot. Twisto

Twisto Pay to innowacyjna metoda płatności odroczonych, oferowana przez Twisto Polska. Akcjonariuszami spółki od początku jej istnienia są ING Bank Śląski i czeska spółka Twisto Payments. Obydwaj akcjonariusze zdecydowali się podnieść kapitał Twisto Polska o 17 mln zł.

- ING Bank Śląski i imoje to nasi kluczowi partnerzy na polskim rynku. Wspólnie postawiliśmy pierwsze kroki w Polsce i odnieśliśmy sukces wchodząc do wielu sklepów, takich jak Szkła.com., 5.10.15 czy Diverse. Intensywnie pracujemy nad tym, by tę listę poszerzyć. Jednocześnie badamy możliwość współpracy z innymi PSP (payment service providers) by zająć pozycję lidera na szybko rosnącym rynku internetowych płatności odroczonych – mówi Michal Smida, założyciel i CEO Twisto. 

Finansowanie jest częścią kolejnej rundy inwestycyjnej Twisto, która wkrótce zostanie zamknięta.

- Inwestycja w Twisto Polska jest realizacją strategii ING dotyczącej oferowania klientom firmowym nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w obszarze e-commerce – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Dodatkowe fundusze będą wsparciem w dalszym rozwoju płatności odroczonych Twisto w Polsce.

Twisto Pay dostępne w około 700 sklepach internetowych

Twisto Pay jest dostępne w około 700 sklepach internetowych, jako jedna z metod płatności w bramce płatniczej imoje ING Banku Śląskiego. Twisto zapowiada, że dzięki inwestycji akcjonariuszy już na początku 2021 r. liczba sklepów akceptujących Twisto Pay wzrośnie, czyniąc z Twisto lidera płatności odroczonych w tym segmencie. 

Płatności w każdym sklepie

Twisto Pay to internetowe płatności odroczone, nie wymagające rejestracji. Pozwalają klientowi płacić w sklepie internetowym po 21 dniach od zakupu, bez dodatkowych kosztów i formalności, a sprzedawcy otrzymać pieniądze przelewem już następnego dnia. Płatności Twisto Pay można dokonać jedynie w sklepach internetowych, które wdrożyły to rozwiązanie. Twisto, jako jedyna firma w Polsce, oferuje również aplikację połączoną z kartą wirtualną, która umożliwia odroczenie płatności w każdym sklepie internetowym i stacjonarnym akceptującym Mastercard. Z tej opcji korzysta w Polsce ponad 70 tys. zarejestrowanych użytkowników. Niedawno Twisto podniosło limity wydatków, udostępniane klientom. Średni miesięczny limit wynosi obecnie 2,9 tys. zł. 

Czytaj także: Twisto podwoiło limity wydatków >>>

- Wielu naszych klientów zaczyna swoją przygodę z Twisto od zakupów z Twisto Pay, a następnie rejestruje się by zyskać dostęp do całego ekosystemu – zaczynając od możliwości przesunięcia płatności o 45 dni za darmo, przez kategoryzacje wydatków, po możliwość rozłożenie wydatków nawet na 12 rat – podsumowuje Michal Smida.

Źródło: Twisto
Udostępnij artykuł: