ING Bank Śląski: Lorenzo Tassan-Bassut złożył rezygnację ze stanowiska wiceprezesa

Kadry

Lorenzo Tassan-Bassut złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ING Banku Śląskiego, ze skutkiem na koniec dnia 31 stycznia 2021 roku, podał bank.

Fot. ING Bank Śląski

Lorenzo Tassan-Bassut złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ING Banku Śląskiego, ze skutkiem na koniec dnia 31 stycznia 2021 roku, podał bank.

"Powodem złożenia rezygnacji jest planowane objęcie innego stanowiska w Grupie ING" - czytamy w komunikacie.

Czytaj także: ING Bank Śląski: Michał Bolesławski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa >>>

Lorenzo Tassan-Bassut od stycznia 2019 roku zarządzał pionem Operacji, a w pierwszych miesiącach nadzorował równocześnie Pion Tech.

- Dziękuję Lorenzo za dwa lata wspólnej pracy. W tym czasie zrealizował wiele zmian i wdrożeń w obszarze operacji i tech. Stawiał przy tym zawsze duży nacisk na doświadczenia klientów i efektywność procesów. Życzę mu wszelkich sukcesów i powodzenia w realizacji nowych wyzwań – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Lorenzo Tassan-Bassut pracuje w ING od ponad 20 lat

W tym czasie pełnił szereg funkcji w obszarze IT i Operacji. W 2000 roku objął stanowisko Dyrektora Regionalnego ds. infrastruktury IT na Azję w Oddziale ING Banku N.V. w Hong Kongu oraz Wiceprezesesa Zarządu nadzorującego obszar Operacji. W 2007 roku został powołany na Zastępcę Dyrektora Zarządzającego w Oddziale ING Banku N.V. na Węgrzech oraz Wiceprezesa Zarządu nadzorującego obszar Operacji. W 2010 roku został Dyrektorem Zarządzającym w ING Banku (EurAsia) w Moskwie, gdzie również został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu nadzorującego obszar Operacji. Od 2013 roku jest Wiceprezesem Zarządu nadzorującym obszar Operacji w TMB Bank Public Company Limited w Tajlandii.

Lorenzo Tassan-Bassut jest absolwentem Hogeschool Enschede w Holandii o specjalizacji inżyniera komputerowa. Ukończył również General Management Program na INSEAD/ CEDEP oraz Center for Professional Development Program na Stanford University.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 158,61 mld zł na koniec 2019 r.

Udostępnij artykuł: