ING Bank Śląski udziela kredytów na cele ekologiczne

Z rynku

Zielona roślinka wyrastająca ze stosu monet
Fot. Pixabay.com

ING Bank Śląski zaproponował klientom kredyty na cele ekologiczne. Nowa oferta wraz z projektami realizowanymi w trosce o środowisko naturalne oraz Deklaracją ekologiczną stanowią kluczowe elementy długoterminowej strategii banku.

#ING oferuje promocyjne finansowanie na produkty i rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii konwencjonalnej #kredyty #pożyczki #banki #ekologia

– Proaktywnie wspieramy rozwiązania związane z ochroną środowiska naturalnego i kształtowaniem świadomości proekologicznej. Identyfikujemy ryzyka oraz odpowiedzialnie kształtujemy relacje z klientami i partnerami, którzy działają w obszarach wpływających na środowisko. Chcemy pomagać klientom w transformacji energetycznej i w przechodzeniu na działalność niskoemisyjną – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

– Wierzymy, że Polacy są świadomi konieczności zmiany. Zmiana jest procesem, ale warto zacząć ją teraz. Zależy nam, aby każdy, kto myśli o kupnie nowej pralki, remoncie mieszkania bądź wybudowaniu domu, wybierał rozwiązania energooszczędne. Wspieramy takie postawy, dlatego zrezygnowaliśmy z prowizji za udzielenie kredytów na sfinansowanie takich przedsięwzięć, zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy – powiedział Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Oferta skierowana do firm i klientów indywidualnych

W ramach oferty pożyczek i kredytów dla klientów indywidualnych i firm, bank oferuje promocyjne finansowanie na produkty i rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii konwencjonalnej i zwiększenia czystej. Za udzielnie kredytów bank nie pobiera prowizji lub zwraca ją po 3 miesiącach regularnej spłaty oraz przedstawieniu przez klienta faktury za taki produkt. Eko finansowanie w ING Banku Śląskim obejmuje:

– Ekopożyczka dla klientów indywidualnych – zwrot pobranej prowizji za udzielenie pożyczki po 3 miesiącach terminowej spłaty rat i składki ubezpieczeniowej;

– Ekopożyczka dla Firmy – zwrot pobranej prowizji w wysokości 2,5% (max 4 tys. zł) po 3 miesiącach regularnej spłaty. Dodatkowo oferta obejmuje obniżoną marżę nawet do 5% dla kwot większych niż 50 tys. zł lub 6% dla kwot do 50 tys. zł;

– Ekokredyt budowlano-hipoteczny na dom pasywny i energooszczędny – 0 zł prowizji;

– Ekokredyt inwestycyjny dla Wspólnot Mieszkaniowych – 0 zł prowizji oraz obniżona marża (do 200 tys. – 2,5%, 200 do 500 tys. – 2%, pow. 500 tys. – 1,5%);

– Ekoleasing na samochody hybrydowe i elektryczne – 0 zł prowizji oraz bezpłatna rejestracja.

Nowej ofercie produktowej towarzyszy kampania marketingowa: „Czy my Polacy mamy ze sobą coś wspólnego? Nie widać. Bo to powietrze”, w której bank zachęca Polaków do proaktywnej postawy na rzecz czystego powietrza.

Smog Free Tower

ING Bank Śląski zainicjował budowę Smog Free Tower aby zwrócić uwagę na konieczność podejmowania działań w trosce o czyste powietrze. Jej autorem jest holenderski projektant Daan Roosegaarde.

Smog Free Tower to 7-metrowa wieża wykorzystująca technologię jonizacji do oczyszczania powietrza. Jest wyposażona w przyjazną środowisku technologię pozwalającą filtrować 30 000 m3 powietrza na godzinę, zużywając do tego mniej elektryczności niż bojler. Efektywność wieży została potwierdzona przez Politechnikę w Eindhoven.

Smog Free Tower zostanie zaprezentowana w połowie lutego w Parku Jordana w Krakowie jako ekspozycja plenerowa.

Deklaracja ekologiczna ING Banku Śląskiego

Ochrona środowiska naturalnego jest wpisana w długoterminową strategię rozwoju ING.  W grudniu 2017 roku bank ogłosił Deklarację Ekologiczną, zgodnie z którą w działalności biznesowej priorytetem banku są projekty realizowane w trosce o środowisko. Bank chce zwiększyć swoje zaangażowanie w finansowanie projektów opartych o zieloną energię i jednocześnie stopniowo zmniejszać ekspozycję produktową i kredytową dotyczącą działalności wysokoemisyjnej. Od 2015 roku nie finansuje już nowych elektrowni węglowych a po 2025 roku nie będzie finansował klientów, których działalność jest zależna od węgla energetycznego w stopniu wyższym niż 5%.

 

Źródło: Informacja prasowa ING Banku Śląskiego

Udostępnij artykuł: