ING Bank Śląski udziela kredytów na cele ekologiczne

Z rynku

ING Bank Śląski zaproponował klientom kredyty na cele ekologiczne. Nowa oferta wraz z projektami realizowanymi w trosce o środowisko naturalne oraz Deklaracją ekologiczną stanowią kluczowe elementy długoterminowej strategii banku.

Zielona roślinka wyrastająca ze stosu monet
Fot. Pixabay.com

ING Bank Śląski zaproponował klientom kredyty na cele ekologiczne. Nowa oferta wraz z projektami realizowanymi w trosce o środowisko naturalne oraz Deklaracją ekologiczną stanowią kluczowe elementy długoterminowej strategii banku.

#ING oferuje promocyjne finansowanie na produkty i rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii konwencjonalnej #kredyty #pożyczki #banki #ekologia

- Proaktywnie wspieramy rozwiązania związane z ochroną środowiska naturalnego i kształtowaniem świadomości proekologicznej. Identyfikujemy ryzyka oraz odpowiedzialnie kształtujemy relacje z klientami i partnerami, którzy działają w obszarach wpływających na środowisko. Chcemy pomagać klientom w transformacji energetycznej i w przechodzeniu na działalność niskoemisyjną – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.- Wierzymy, że Polacy są świadomi konieczności zmiany. Zmiana jest procesem, ale warto zacząć ją teraz. Zależy nam, aby każdy, kto myśli o kupnie nowej pralki, remoncie mieszkania bądź wybudowaniu domu, wybierał rozwiązania energooszczędne. Wspieramy takie postawy, dlatego zrezygnowaliśmy z prowizji za udzielenie kredytów na sfinansowanie takich przedsięwzięć, zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy – powiedział Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Oferta skierowana do firm i klientów indywidualnych

W ramach oferty pożyczek i kredytów dla klientów indywidualnych i firm, bank oferuje promocyjne finansowanie na produkty i rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii konwencjonalnej i zwiększenia czystej. Za udzielnie kredytów bank nie pobiera prowizji lub zwraca ją po 3 miesiącach regularnej spłaty oraz przedstawieniu przez klienta faktury za taki produkt. Eko finansowanie w ING Banku Śląskim obejmuje:- Ekopożyczka dla klientów indywidualnych – zwrot pobranej prowizji za udzielenie pożyczki po 3 miesiącach terminowej spłaty rat i składki ubezpieczeniowej;- Ekopożyczka dla Firmy – zwrot pobranej prowizji w wysokości 2,5% (max 4 tys. zł) po 3 miesiącach regularnej spłaty. Dodatkowo oferta obejmuje obniżoną marżę nawet do 5% dla kwot większych niż 50 tys. zł lub 6% dla kwot do 50 tys. zł;- Ekokredyt budowlano-hipoteczny na dom pasywny i energooszczędny - 0 zł prowizji;- Ekokredyt inwestycyjny dla Wspólnot Mieszkaniowych - 0 zł prowizji oraz obniżona marża (do 200 tys. - 2,5%, 200 do 500 tys. - 2%, pow. 500 tys. - 1,5%);- Ekoleasing na samochody hybrydowe i elektryczne - 0 zł prowizji oraz bezpłatna rejestracja.Nowej ofercie produktowej towarzyszy kampania marketingowa: „Czy my Polacy mamy ze sobą coś wspólnego? Nie widać. Bo to powietrze”, w której bank zachęca Polaków do proaktywnej postawy na rzecz czystego powietrza.

Smog Free Tower

ING Bank Śląski zainicjował budowę Smog Free Tower aby zwrócić uwagę na konieczność podejmowania działań w trosce o czyste powietrze. Jej autorem jest holenderski projektant Daan Roosegaarde.Smog Free Tower to 7-metrowa wieża wykorzystująca technologię jonizacji do oczyszczania powietrza. Jest wyposażona w przyjazną środowisku technologię pozwalającą filtrować 30 000 m3 powietrza na godzinę, zużywając do tego mniej elektryczności niż bojler. Efektywność wieży została potwierdzona przez Politechnikę w Eindhoven.Smog Free Tower zostanie zaprezentowana w połowie lutego w Parku Jordana w Krakowie jako ekspozycja plenerowa.

Deklaracja ekologiczna ING Banku Śląskiego

Ochrona środowiska naturalnego jest wpisana w długoterminową strategię rozwoju ING.  W grudniu 2017 roku bank ogłosił Deklarację Ekologiczną, zgodnie z którą w działalności biznesowej priorytetem banku są projekty realizowane w trosce o środowisko. Bank chce zwiększyć swoje zaangażowanie w finansowanie projektów opartych o zieloną energię i jednocześnie stopniowo zmniejszać ekspozycję produktową i kredytową dotyczącą działalności wysokoemisyjnej. Od 2015 roku nie finansuje już nowych elektrowni węglowych a po 2025 roku nie będzie finansował klientów, których działalność jest zależna od węgla energetycznego w stopniu wyższym niż 5%. 

Źródło: Informacja prasowa ING Banku Śląskiego

Udostępnij artykuł: