ING o ubezpieczeniach kredytu

Finanse i gospodarka

ING Życie przypomina, że zawarcie umowy kredytowej na dom czy mieszkanie wiąże się z koniecznością wykupu ubezpieczenia na życie.

ING Życie przypomina, że zawarcie umowy kredytowej na dom czy mieszkanie wiąże się z koniecznością wykupu ubezpieczenia na życie.

Takie rozwiązanie, choć podnosi koszty kredytu, jest przede wszystkim zabezpieczeniem dla banku i rodziny kredytobiorcy w przypadku jego śmierci. Dzięki ubezpieczeniu spłata kredytu przechodzi na ubezpieczyciela.

Kredytobiorcy często jednak narzekają, że jeżeli przez cały okres spłacania kredytu nic im się nie przydarzy, to pieniądze wpłacane na ubezpieczenie stanowią tylko dodatkowy koszt. Dobrym rozwiązaniem dla osób biorących kredyt na mieszkanie może być więc ubezpieczenie na życie gwarantujące zwrot składek. "Polisa zapewniająca zwrot składek daje realne wsparcie, zarówno jeżeli się z niej skorzysta, jak i w sytuacji gdy nie jest potrzebna" - mówi Bogusława Szyszka-Orłowska, kierownik ds. produktów w ING Życie.

"Zapewniamy albo wypłatę pieniędzy, jeżeli ubezpieczonemu coś się przytrafi, lub gwarantujemy zwrot wpłaconych składek" - wyjaśnia.

Należy pamiętać, że pieniądze ze zwrotu składek są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych oraz od podatku od dochodów kapitałowych.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: