Innowacyjny moduł spersonalizowanego doradztwa inwestycyjnego

Z rynku

Biuro Maklerskie Banku BGŻ BNP Paribas w ramach nowej aplikacji internetowej Sidoma Web udostępniło klientom z segmentu Premium i Private innowacyjny moduł spersonalizowanego doradztwa inwestycyjnego, który pozwala w szybki i wygodny sposób wykorzystać rekomendacje analityków Biura w indywidualnych portfelach inwestycyjnych.

Budynek BGŻ BNP PARIBAS

Biuro Maklerskie Banku BGŻ BNP Paribas w ramach nowej aplikacji internetowej Sidoma Web udostępniło klientom z segmentu Premium i Private innowacyjny moduł spersonalizowanego doradztwa inwestycyjnego, który pozwala w szybki i wygodny sposób wykorzystać rekomendacje analityków Biura w indywidualnych portfelach inwestycyjnych.

Innowacyjny moduł spersonalizowanego doradztwa inwestycyjnego pozwoli wykorzystać rekomendacje analityków #BGŻBNPParibas

 Nowa aplikacja Sidoma Web to przejrzysta, funkcjonalna i intuicyjna platforma inwestycyjna dostępna poprzez przeglądarkę internetową. W nowej odsłonie dodaliśmy moduł doradztwa inwestycyjnego, który pozwala naszym klientom w przystępny sposób wprowadzić zlecenia rekomendowane przez naszych ekspertów nieustannie monitorujących rynek. Kładziemy nacisk na prostotę i wygodę. To rozwiązanie projektowaliśmy z myślą przede wszystkim o klientach oczekujących profesjonalnego wsparcia przy budowie portfela inwestycyjnego i chcących brać udział w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, jednocześnie nie zawsze mając czas czy narzędzia do bieżącej analizy rynku – mówi Jerzy Nikorowski, zastępca dyrektora BM Banku BGŻ BNP Paribas.Klient Biura Maklerskiego co miesiąc otrzymuje obszerny raport rynkowy, w którym oprócz oceny sytuacji na krajowych i globalnych rynkach, znajdują się rekomendacje dotyczące modelowego portfela inwestycyjnego. Biuro Maklerskie prowadzi cztery takie portfele: konserwatywny, stabilny, zrównoważony i dynamiczny. Różnią się one profilami ryzyka, które są przypisywane każdemu klientowi na podstawie obszernej ankiety. Z profilami ryzyka wiążą się określone dopuszczalne limity udziału akcji w całym portfelu.

 Co miesiąc na posiedzeniu komitetu inwestycyjnego rewidujemy nasze nastawienie do rynków i poszczególnych klas aktywów. Na tej podstawie tworzymy konkretne rekomendacje dotyczące alokacji w portfelach klientów w zakresie spółek i obligacji notowanych na GPW w Warszawie. Spersonalizowany materiał jest następnie rozsyłany do klientów. W ten sposób każdy klient otrzymuje wyliczenia dotyczące tego, jakie transakcje i na jaką kwotę powinien przeprowadzić, by jego portfel odpowiadał naszym rekomendacjom. Dotychczas przekucie rekomendacji na zlecenia wymagało żmudnej pracy klienta przy wpisywaniu zleceń do systemu. Teraz, dzięki nowej aplikacji Sidoma WEB za pomocą kilku kliknięć można złożyć zlecenia, które zrealizuje nasze Biuro – tłumaczy Jerzy Nikorowski.Nowe narzędzie pozostawia również wiele swobody w rękach klienta, bowiem użytkownik Sidoma WEB może zaakceptować i wdrożyć wszystkie rekomendacje Biura Maklerskiego, ale może też zrealizować tylko wybrane przez siebie pozycje lub w prosty sposób zmodyfikować zlecenia. Biuro Maklerskie Banku BGŻ BNP Paribas przygotowuje rekomendacje w ramach usługi doradztwa inwestycyjnego od 1 grudnia 2013 roku, a wyniki inwestycyjne w tym okresie są bardzo zadowalające. Jest to możliwe dzięki wsparciu Grupy BNP Paribas, posiadającej niezbędne know-how oraz kilkudziesięcioletnie doświadczenie w zakresie tejże usługi świadczonej w wielu krajach Europy Zachodniej.

Usługa doradztwa skierowana jest do klientów, którzy posiadają instrumenty o wartości przynajmniej 100 tys. zł.Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.bgzbnpparibas.pl/biuro-maklerskie/doradztwo-inwestycyjne

BGŻ BNP Paribas

Udostępnij artykuł: