Instalacje fotowoltaiczne dla rolników, nowość w ofercie Taurona

ESG

Tauron Polska Energia wprowadził do oferty instalacje fotowoltaiczne przeznaczone dla rolników, podała spółka. Oferta zawiera mechanizm finansowania fotowoltaiki kredytem ratalnym udzielanym przez bank, z którym współpracuje Tauron.

fotowoltaika, rolnictwo
Fot. stock.adobe.com / Federico Rostagno

Tauron Polska Energia wprowadził do oferty instalacje fotowoltaiczne przeznaczone dla rolników, podała spółka. Oferta zawiera mechanizm finansowania fotowoltaiki kredytem ratalnym udzielanym przez bank, z którym współpracuje Tauron.

"W 2020 roku fotowoltaikę kupiło od nas sześć razy więcej klientów niż w 2019 roku.

Ta ogromna skala wzrostu zamontowanych paneli fotowoltaicznych świadczy o tym, że oferta Taurona na panele PV z atrakcyjnym kredytem jest istotnym argumentem na rzecz zakupu mikroinstalacji.

Każdy rolnik, zanim podejmie decyzję o montażu instalacji PV, może zamówić w Tauronie bezpłatną wycenę inwestycji

Jesteśmy przekonani, że również nasza nowa oferta dla gospodarstw zajmujących się działalnością rolniczą spotka się z dużym zainteresowaniem i przyczyni się do rozwoju źródeł OZE na obszarach wiejskich" ‒ powiedział prezes Taurona Sprzedaż Rafał Soja, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Ceny paneli fotowoltaicznych mogą spaść w przyszłym roku o 15 procent

Fotowoltaiczna oferta Taurona

W 2020 r. ponad 40% gospodarstw domowych, które kupiły fotowoltaikę od Taurona, skorzystało z kredytu 0%, a ok. 10% z nich zamontowało panele PV biorąc kredyt ratalny z niskim oprocentowaniem.

W 2020 roku fotowoltaikę kupiło od nas sześć razy więcej klientów niż w 2019 roku

"Ofertę Taurona na panele fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych wyróżnia szeroki wachlarz korzyści. To nie tylko możliwość finansowania inwestycji atrakcyjnym kredytem ratalnym z niskim oprocentowaniem oraz wysokiej jakości moduły i podzespoły PV.

Do tych korzyści Tauron dodaje bezpłatne doradztwo technologiczne oraz szeroki zakres gwarancji na elementy instalacji fotowoltaicznej.

Ponadto każdy rolnik, zanim podejmie decyzję o montażu instalacji PV, może zamówić w Tauronie bezpłatną wycenę inwestycji" ‒ czytamy dalej.

Czytaj także: Pekao, PKO BP i mBank udzielą kredytu na budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce

Grupa Tauron

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła.

Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Czytaj także: Fotowoltaika na magazynach, na co uważać?

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: