Integracja w bankowości spółdzielczej: Drużyna po przejściach

NBS 2009/09

Banki z Płońska, Legionowa, Otwocka i Karczewa działające w zrzeszeniu MR Banku przeszły do Grupy Banku BPS. Podobną decyzję wcześniej podjęły mazowiecki BS w Tarczynie i poznański GBS w Barlinku. Czy są to historyczne transfery, zwiastujące powstanie jednej spółdzielczej grupy bankowej w Polsce?

Zdaniem Mirosława Potulskiego, prezesa Banku Polskiej Spółdzielczości SA proces integracji zrzeszeń jest pożądany i nieuchronny. – To szansa biznesowa, której powinniśmy pomóc. Jesteśmy gotowi do poważnej rozmowy na ten temat, wielokrotnie to deklarowałem, szkoda że nie było pozytywnej reakcji ze strony MR Banku. Musimy mówić również o personaliach, mając świadomość, że jest to czuły aspekt decyzji o integracji. Nikomu nie można zagwarantować stanowiska prezesa, wiceprezesa czy członka zarządu. Rozpoczynając „rewolucję”, nie mam pewności, że będę kierował zintegrowanym bankiem. Ale czy mogę nie reagować, gdy ktoś osłabia ten sektor, zamiast go wzmacniać?

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: