Internet rzeczy niebezpiecznych

BANK 2016/12

Postępująca cyfryzacja ułatwia konsumentom zarządzanie finansami i realizację płatności, ale rodzi też nowe wyzwania dotyczące bezpieczeństwa, z którymi sektor bankowy będzie musiał się zmierzyć.

Bartosz Ciołkowski

dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe

Rozwój technologii cyfrowych dynamicznie przyspiesza, zmuszając sektor bankowy do reagowania na nowo pojawiające się potrzeby klientów. Obecnie ponad 60% Polaków posiada smartfon, z którego korzysta przez ok. 2,5 godz. dziennie. Ponad 1/3 polskich internautów deklaruje, że robi zakupy za pomocą urządzenia mobilnego. Innym nabierającym impetu trendem jest rozwój tzw. internetu rzeczy (IoT), czyli technologii umożliwiających coraz szersze podłączanie do sieci różnych urządzeń. Gartner szacuje, że ich liczba wzrośnie na przestrzeni tego roku o 30%, do ponad 6 mld, a w 2020 r. wyniesie ponad 20 mld w skali świata.

Zmiany technologiczne szczególnie szybko zachodzą w naszym kraju, ponieważ Polacy ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: