Interwencje w długi weekend

Finanse i gospodarka

Centrum Operacyjne Mondial Assistance w czasie długiego weekendu 28 października - 1 listopada br. interweniowało o 31 proc. częściej w porównaniu do zeszłorocznego weekendu listopadowego.

Liczba awarii wzrosła o 24 proc., a wypadków o 35 proc. Najczęściej (60 proc. przypadków) niezbędne było wezwanie holownika Co piąte zgłoszenie dotyczyło konieczności dokonania napraw na miejscu zdarzenia. 17 proc. interwencji polegało na zapewnieniu samochodu zastępczego. Sporadycznie zgłaszano zapotrzebowanie na organizację taksówki (2 proc.) lub miejsca parkingowego (1 proc.). 66 proc. zgłoszeń było spowodowanych awarią samochodu. Pozostałe przypadki to wypadki samochodowe.

„Ostatni weekend listopadowy zdecydowanie wyróżniał się w porównaniu do zeszłego roku. Skok liczby interwencji praktycznie o 1/3 tylko to potwierdza. Stanowiło to duże wyzwanie dla Centrum Operacyjnego Mondial Assistance, ale każdy klient otrzymał odpowiednią pomoc, bo w tak newralgicznych okresach szczególnie przygotowujemy się na przyjęcie większej ilości zgłoszeń.” – mówi Tomasz Brożyna, dyrektor operacyjny Mondial Assistance. Najwięcej interwencji miało miejsce w województwie mazowieckim, dalej śląskim oraz łódzkim.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: