Intranet Banku Spółdzielczego we Wschowie w światowym TOP10

Bankowość spółdzielcza

Amerykańska firma Nielsen Norman Group, od 20 lat organizująca konkurs na najlepsze rozwiązania intranetowe, ogłosiła światowy TOP10, w którym znalazł się intranet Banku Spółdzielczego we Wschowie.

Banku Spółdzielczego we Wschowie
Nagroda dla Banku Spółdzielczego we Wschowie Fot. Materiały prasowe

Amerykańska firma Nielsen Norman Group, od 20 lat organizująca konkurs na najlepsze rozwiązania intranetowe, ogłosiła światowy TOP10, w którym znalazł się intranet Banku Spółdzielczego we Wschowie.

W tegorocznej edycji oprócz Banku Spółdzielczego we Wschowie wyróżniono zaledwie trzy firmy z Europy #BankSpółdzielczyweWschowie #BankiSpółdzielcze

Nielsen Norman Group prezentuje swoją coroczną listę dziesięciu najdoskonalszych platform intranetowych, obejmujących swoim zasięgiem wszystkie zespoły, osoby i narzędzia dostępne w firmie, niezależnie od jej wielkości.

W kryteriach oceny konkursowej najwyżej ocenianymi elementami intranetu jest między innymi sposób prezentowania spójnej informacji, która dociera do wszystkich pracowników, przypominając im o mocnych stronach każdego zespołu i ułatwiając współpracę, dostępność do danych, sprawność zarządzania personelem i zadaniami, wdrażanie innowacji i kultury cyfrowej wśród pracowników, poprawa wydajności i upowszechnianie wiedzy na wszystkich szczeblach struktury.

Czytaj także: Banki z grupy SGB zamykają rok 2019 z wszystkimi płatnościami mobilnymi >>>

Bank Spółdzielczy we Wschowie zbudował własną, wewnętrzną platformę komunikacji

Bank Spółdzielczy we Wschowie zbudował własną, wewnętrzną platformę komunikacji, której ideą było usprawnienie procesów biznesowych oraz zbudowanie narzędzia ułatwiającego zarządzanie personelem i jego pracą. Intranet zawiera wiele aplikacji i narzędzi wspierających codzienne funkcjonowanie Banku.

- Podejmując decyzję o budowie cyfrowego miejsca pracy wiele lat temu, wierzyliśmy, że pomoże to nam usprawnić wewnętrzne procesy oraz komunikację w dynamicznie rozwijającej się organizacji. Jestem niezmiernie dumny, że intranet naszego banku zdobył na arenie międzynarodowej tak zaszczytne wyróżnienie.  Jest to dla nas motywacja do wyznaczania kolejnych śmiałych celów i ich konsekwentnej realizacji – podkreśla prezes Banku Spółdzielczego we Wschowie, Sebastian Nietyksza.

Czytaj także: Świat docenia Intranet w Banku Spółdzielczym we Wschowie

Wyróżniono zaledwie trzy firmy z Europy

W tegorocznej edycji oprócz Banku Spółdzielczego we Wschowie wyróżniono zaledwie trzy firmy z Europy – Angelini Holding SpA z Włoch, Wellcome Trust i Barclays z Wielkiej Brytanii. Wśród uhonorowanych na liście TOP10 w 2020 roku znaleźli się również: Organizacja Narodów Zjednoczonych, amerykańskie i kanadyjskie firmy Dynacare, Korn Ferry, Husky Energy i Consolidated Edison.

To już drugie globalne wyróżnienie, które zdobywa platforma komunikacyjna wschowskiego Banku: w połowie 2019 roku uhonorowano ją nagrodą Silver Award w organizowanym
w Australii konkursie „Intranet i Cyfrowe miejsce Pracy”.

Udostępnij artykuł: