Inwestycje: Finansowanie społecznościowe, czyli crowdfunding

KF 2014.10-12 (październik - grudzień 2014)

Finansowanie społecznościowe staje się coraz bardziej popularne na świecie. W Polsce również pojawiły się pierwsze podmioty, które pomagają w uzyskaniu finansowania dla interesujących przedsięwzięć, oferując jednocześnie alternatywne możliwości inwestowania.

Jan Mazurek

Alternatywą jest crowdfunding

Na rozwiniętych rynkach od lat obecne są alternatywne formy finansowania przedsiębiorstw i indywidualnych przedsięwzięć oparte na kapitale społecznościowym, co stało się możliwe dzięki internetowi. Nawet niewielkie jednostkowe kwoty pochodzące od dużej liczby osób tworzą duże sumy. Ta nowatorska forma finansowania określana jest mianem finasowania społecznościowego (ang. crowdfunding). Komunikację pomiędzy dawcami i biorcami kapitału zapewniają specjalistyczne platformy internetowe.

Jan ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: