IT@BANK 2014: Prywatny smartfon w firmowej sieci

BANK 2014/11

Wnioski płynące z badań na temat BYOD (pol. przynieś swoje własne urządzenie) są znamienne. Okazuje się, że model ten ma najwięcej zwolenników wśród instytucji, które... wiedzą, jak się zabezpieczyć.

Jacek Matwiejczyk

Według firmy Gartner w 2017 r. połowa pracodawców będzie wymagać od pracowników pracy na prywatnych urządzeniach. Ma to zwiększać produktywność i obniżać koszty, ale wiąże się z ryzykiem utraty strategicznych danych.

Z raportu Duże przedsiębiorstwa w Polsce a bezpieczeństwo IT, przeprowadzonego przez Fortinet we współpracy z agencją PMR wynika, że największym wyzwaniem dla dużych organizacji w zakresie bezpieczeństwa firmowych sieci są urządzenia mobilne. Uważa tak 43 proc. respondentów. Kolejne 11 proc. wskazało na pokrewny trend BYOD (ang. Bring Your Own Device), w którym urządzenia pracowników, w tym również prywatne, są włączone do firmowej sieci.

Respondenci przyznają, że powszechne łą...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: