IT@Bank 2015: BCM sposobem na kryzys

BANK 2015/11

W dobie cyfrowej gospodarki i internetu wszechrzeczy, złośliwe oprogramowanie i inne zagrożenia stają się istną plagą. Rośnie rola rozwiązań, które gwarantują możliwość ciągłości działania i zabezpieczenia się przed sytuacją kryzysową.

Artur Król

Nawet najbardziej wyrafinowane metody zabezpieczeń nie są w stanie w pełni uchronić firmy przed skutkami awarii, przestoju i w konsekwencji strat finansowych, a nierzadko utraty dobrego wizerunku w oczach klientów. W opublikowanym w lipcu br. raporcie Cisco 2015 Midyear Security Report, jako najważniejsze zagrożenia wskazano m.in. obserwowane w pierwszej połowie 2015 r. kampanie spamerskie, rozwój ransomware’u (programów wymuszających cyfrowy okup) oraz najbardziej zaawansowany i najskuteczniejszy w br. zestaw eksploitów – Angler, dwukrotnie częściej infekujący urządzenia użytkowników niż inne tego typu zagrożenia, odnotowane w roku 2014. Raport podkreśla także potrzebę wdrażania przez firmy zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa i odchodzenie od rozwiązań punktowych oraz konieczność współpracy z zaufanymi dostawcami rozwiązań i usług bezpieczeństwa.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: