IT@Bank 2015: MŚP pod cyfrowym ostrzałem

BANK 2015/11

W ciągu godziny dochodzi do 106 rodzaju ataków hakerskich, których celem są firmy. Przestępcy nękają organizacje biznesowe 48 razy częściej niż w 2013 r! Największym zagrożeniem dla firm są urządzenia mobilne - wynika z raportu HP i Intela.

Natalia Wesołowska

Jak w obliczu rosnącej presji polskie firmy podchodzą do kwestii bezpieczeństwa informacji? “Aż dla 70 proc. przedsiębiorstw bezpieczeństwo to wysoki priorytet, dla niemal co trzeciej – przeciętny, a tylko dla 2 proc. – niski. Podejście do bezpieczeństwa nieco różni się w zależności od branży. W handlowej traktowane jest nieco mniej priorytetowo niż w pozostałych. W firmach o zasięgu międzynarodowym oraz w organizacjach działających wyłącznie w obszarze B2B bezpieczeństwo rzadziej traktowane jest z najwyższym priorytetem (66 proc. i 63 proc. wskazań), podczas gdy w firmach o zasięgu lokalnym – w 72 proc. przypadków.” – czytamy w raporcie HP i Intela “Bezpieczeństwo. Ryzyko. Dostępność”.

Osobny dział, ale nie specjaliści

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: