IT@Bank 2015: To samo hasło do Facebooka i bankowości elektronicznej

BANK 2015/11

Co dziesiąty zapytany przez Bankier.pl użytkownik portalu używa tego samego hasła do Facebooka, poczty e-mail i bankowości elektronicznej. Bezpieczeństwo w sieci to nie tylko technologie, ale przede wszystkim edukacja. Nawet najlepszy sejf nie będzie w stanie spełnić swojej funkcji, jeśli kod dostępu będziemy zapisywać na żółtej karteczce przyklejonej do jego drzwi.

Łukasz Piechowiak
główny ekonomista Bankier.pl

99 proc. pytanych przez Bankier.pl użytkowników posiada dostęp do bankowości elektronicznej. Nic w tym dziwnego, bo dostęp online do banku zwyczajnie upraszcza życie. Podobnie jak bankowość mobilna, której jedną z najlepszych funkcji jest możliwość podejrzenia aktualnego salda bez konieczności długiego procesu logowania. Nowinki technologiczne, zwłaszcza te związane z rosnącą popularnością smartfonów, przyjmują się bardzo szybko. Kłopot w tym, że nowoczesności też trzeba się nauczyć – postęp technologiczny to wielka szansa, ale nie będzie przesadą dodanie, że także wielkie zagrożenie. Niestety, spory odsetek konsumentów bankowości elektronicznej nie jest na to gotowy, a to oznacza, że prędzej czy później ktoś za to zapłaci.

[...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: