IT@ BANK: W sieci finansów

BANK 2012/11

W internecie wszędzie ich pełno, a płatności mobilne tylko podsycają zainteresowanie nimi. Uwaga na PayPal, Skrill, Google Checkout; właśnie nadchodzi ich czas.

Jacek Matwiejczyk

Wszystko zaczęło się od płatności P2P (person-to-person). Usługi te wyewoluowały od internetowych aukcji, a obecnie ich konstrukcja jest podobna do wirtualnego portfela i polega na stworzeniu konta pośredniczącego w transferze środków. Udostępniane są dzięki specjalnie do tego skonstruowanym portalom (np. PayPal, Skrill, Google Checkout). Koszt transferu środków jest niski lub nawet darmowy (niektóre serwisy całkowicie rezygnują z pobierania prowizji, zarabiając na obrocie zgromadzonymi przez klientów środkami), a transfer odbywa się w czasie rzeczywistym. Aby móc dokonać takiej płatności, nie potrzeba podawać ani rachunku bankowego, ani karty płatniczej, wystarczy adres e-mail lub ostatnio – numer telefonu komórkowego.

Usługi typu P2...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: