IT – Consulting: Ofertę buduje rynek

BANK 2011/03

Dobre rozeznanie rynku to połowa sukcesu w batalii o klienta. Przygotowując ofertę produktową, banki szczegółowo analizują oczekiwania zarówno obecnych, jak i potencjalnych klientów. A rynek usług finansowych stale się zmienia, jest więc monitorowany na bieżąco. Robią to banki, instytucje finansowe i ośrodki badania rynku. I przygotowują cykliczne raporty o sytuacji na rynkach finansowych.

Halina Tarasewicz

Obecnie jest wiele możliwości uzyskania informacji o sytuacji na rynkach finansowych w Polsce i za granicą. Instytucje specjalizujące się w monitorowaniu i analizowaniu rynku praktycznie codziennie publikują opracowania i raporty na ten temat. Z niektórych można skorzystać bezpłatnie, inne trzeba kupić. W Polsce badaniem rynku zajmuje się kilka ośrodków. Należą do nich m.in. TNS Pentor, SMG KRC, TNS OBOP, GFK Polonia, ARC Rynek i Opinia. Wszystkie mają w swojej ofercie badania i analizy rynków finansowo-ubezpieczeniowych. Niektóre, tak jak Pentor, deklarują, że rynek usług finansowych jest jednym z głównych obszarów specjalizacji.

Współpracują z nimi największe banki i instytucje finansowo-ubezpieczeniowe. Na stronie internetowej Pentora można ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: