IT made in Poland

Finanse i gospodarka

Dzięki innowacyjności i kompetencji polska firma Sollers Consulting realizuje największe projekty w ubezpieczeniach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”- na szczęście to przysłowie nie dotyczy branży IT. Polskie firmy informatyczne są coraz chętniej wybieranymi dostawcami, dostarczającymi kompleksowych rozwiązań. W tym roku planowane przychody Sollers Consulting przekroczą 25 mln zł. Firma specjalizująca się w projektach rozwiązań informatycznych dla renomowanych firm dotychczas zrealizowała ponad 50 projektów dla klientów z całego świata.

Współpracuje ze światowymi partnerami, takimi jak Moody’s Analytics, Talend, Microsoft, TIA czy Guidewire. Każdy zrealizowany z sukcesem projekt jest cennym doświadczeniem, co umożliwia długofalową współpracę z istniejącymi Klientami oraz pozyskanie nowych. W tym roku do grona międzynarodowych klientów Sollers Consulting dołączyli ubezpieczyciele i banki z Wielkiej Brytanii, Danii, Bahrajnu i Bułgarii.

130920.cudze.01.550x

Projekty w realizacji

Ostatni kwartał 2013 roku będzie szczególny dla Sollers Consulting, wystartują m.in. rozwiązania wdrażane w firmach ubezpieczeniowych w Bułgarii i Danii oraz w Polsce dla PZU i Warty. Z końcem września zostanie uruchomione również wdrożenie rozwiązań w jednym z banków w Bahrajnie. Firma kontynuuje ponadto współpracę z rynkiem finansowym we Francji, Hiszpanii oraz w Niemczech. W tym roku podjęte zostały kroki rozszerzenia działalności na rynku niemieckim, gdzie firma osiąga już pierwsze sukcesy wspólnie z Partnerami (m.in. PPI, Guidewire).

130920.cudze.02.350x

Perspektywa zatrudnienia

W Polsce rynek IT rośnie szybciej niż cała gospodarka, a to wszystko za sprawą rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Sollers Consulting obecnie zatrudnia już ponad 110 specjalistów IT i konsultantów. „W przeciągu ostatniego roku udało nam się znacznie powiększyć Zespół i otworzyć nowe biuro w Lublinie. Klientów przybywa i realizujemy coraz większe projekty, dlatego jeszcze w tym roku planujemy intensywne działania rekrutacyjne.” – mówi Marta Daniluk, specjalista ds. rekrutacji w firmie Sollers Consulting. 

Według najnowszego raportu Association of Business Service Leaders in Poland, Polska dominuje w Europie Środowo-Wschodniej pod względem liczby osób pracujących w sektorze nowoczesnych usług dla sektora finansowego. Sollers Consulting łączy wiedzę biznesową z kompetencjami w wiodących technologiach. Jako polska firma IT specjalizująca się w usługach doradczych i wdrożeniowych dla branży finansowej, oferuje swoim pracownikom rozwój w międzynarodowym środowisku oraz w interdyscyplinarnych zespołach ekspertów, którzy we współpracy z Klientami opracowują biznesowe i technologiczne rozwiązania, wspierające ich działalność.

Do IT in Poland

Sektor technologiczny w Polsce wciąż się rozwija, a polscy specjaliści IT mają bardzo dobrą reputację na zagranicznym rynku. Specjalistom z Sollers Consulting zaufało wielu Klientów z Europy i Ameryki Północnej. Zespół Sollers Consulting realizował projekty dla firm m.in. z Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Luksemburga, Czech, Bułgarii, Rumunii, Szwecji, Danii i USA. Jeszcze w tym roku w ramach promocji swojej obecności na rynku niemieckim, firma wystąpi na konferencji IT dla branży ubezpieczeniowej w Lipsku. Niemiecki rynek docenia polskie IT, na tegorocznych targach CeBIT w Hanoverze Polska wystąpiła w roli Partnera Strategicznego – był to jeden z etapów prowadzonej kampanii Do IT with Poland.

130920.cudze.03.350x

Źródło: Sollers Consulting

Udostępnij artykuł: