IT@BANK 2016: Banki i rewolucja fintech

BANK 2016/11

Konferencja Asseco Banking Forum 2016 zatytułowana „Banki w erze fintech. Jak wykorzystać nową rzeczywistość w bankowości”, była udanym podsumowaniem 25 lat obecności w Polsce tego informatycznego giganta, zajmującego szóste miejsce w Europie i pierwsze gracza z branży IT notowanego na GPW.

Konferencję rozpoczęło wystąpienie prezesa zarządu Asseco Poland S.A. Adama Górala. Witając gości, wyraził opinię, że choć banki wciąż jeszcze wyznaczają trendy w informatyce sektora finansowego, to jednak przed nimi trudny czas. Ich rozwój ograniczają działania regulatorów, a na dodatek rośnie zagrożenie ze strony fintechów. Wystąpienie zakończył dość przewrotnie stwierdzeniem: „nie narzekajmy na naszych regulatorów, gdy porównamy ich działania do tego, co jest dziś wymagane od banków w USA”.Adam Góral przypomniał, że Asseco powstało dzięki wysiłkom firm polskich i zagranicznych, podkreślił przy tym znaczenie przejęcia SoftBanku.

Czy banki wygrają z fintechami?

Najważniejszym wydarzeniem konferencji była debata „Czy Banki i rewolucja fintech banki w Polsce są ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: