IT@BANK 2016: Cyfrowe okno na świat

BANK 2016/11

Banki obsłużyły w sumie 95% e-wniosków o wypłatę 500 zł na dziecko. Teraz pomagają Polakom zakładać profile zaufane. Podobnie jak w przypadku sztandarowego programu rządu Beaty Szydło gotowość do uczestniczenia w tym przedsięwzięciu zgłosiło w październiku kilkanaście działających w Polsce banków. Wychodzi na to, że bez przedstawicieli sektora cyfrowa rewolucja, którą chce nam zafundować władza, nie byłaby możliwa.

Jolanta Patyńska

Przypomnijmy, że Profil Zaufany to podstawowa wersja bezpłatnego podpisu elektronicznego, który za pomocą systemów transakcyjnych banków można potwierdzić bez wychodzenia z domu.

Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreśla, że rozwój e-administracji i sprawne państwo to priorytety Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

– Działamy w trosce o wszystkich obywateli, aktywnie ich wspieramy i dbamy o to, by korzystali z owoców rozwoju gospodarczego i możliwości, jakie stwarza cyfryzacja – zaznaczył.

 – Możliwość potwierdzenia Profilu Zaufanego za pośrednictwem portali podmiotów prywatnych jest dowodem na to, że ufamy biznesowi i biznes ufa nam. Otwarcie i współdziałanie pomiędzy administracją a przedsiębiorcami to znak, że nie jesteśmy ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: