IT@BANK 2016: Systemy frontendowe – po co i dlaczego?

BANK 2016/11

Globalna informatyzacja i elektronifikacja na dobre zagościły w naszej rzeczywistości, co więcej, nie przestają się rozwijać. Między tym, co było 10 lat temu w dziedzinie działań, środków i metod związanych z IT, a tym co jest dziś, rozciąga się gigantyczna przepaść. Jakie są skutki tak szybkiego rozwoju IT? Co oznacza on dla banków i innych firm? Jak to się przekłada na rozwiązania informatyczne, których obecnie używamy? Ile są one warte, a ile będą warte za rok lub dwa?

Jakub Głąb
dyrektor sprzedaży i rozwoju VSoft

Każda firma od początku swojej działalności korzysta z jakiegoś systemu, w nim gromadzi dane, potrzebne informacje, obsługuje pierwsze procesy. W miarę rozwoju dokupuje nowe systemy, które odpowiadają na nowe potrzeby. I tak jedno rozwiązanie łączone jest z kolejnym, a starsze technologie z nowszymi. Powoduje to często dublowanie danych lub ich duże rozproszenie, a w najgorszym scenariuszu prowadzi do chaosu i utraty kontroli nad działaniem własnej firmy. Czy można temu zaradzić? Czy prowadząc firmę, musimy być zależni od kompetencji i sprawności własnego lub zewnętrznego zespołu technologicznego?

Odpowiadamy – nie! Dobra technologiczne mają nam i naszym organizacjom służyć. Jak to zrobić? ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: