IT@BANK 2017: Innowacje a regulacje

BANK 2017/12

Jak się ocenia, z realizacją wymogów regulacyjnych związana jest ponad połowa projektów prowadzonych obecnie w bankowości. W trakcie drugiej sesji konferencji IT@BANK 2017 prelegenci i uczestnicy panelu dyskusyjnego zastanawiali się, czy możliwe jest wykorzystanie innowacji do realizacji takich właśnie zadań.

Bohdan Szafrański

Banki narzekają na wymogi regulacyjne, które nadmiernie angażują zasoby, generują dodatkowe koszty i ograniczają swobodę działania. Klienci chcą korzystać z innowacyjnego banku, a ten – poprzez wprowadzanie nowatorskich produktów i usług – chce się wyróżnić na rynku. Warto też spojrzeć na ograniczenia regulacyjne jak na ochronę sektora przed nadmierną ekspozycją na ryzyko, które mogłoby zaszkodzić całej branży. Poza tym wykorzystanie nowych technologii i zwiększenie efektywność prowadzonych prac może przynieść znaczne oszczędności.

Niektóre rozwiązania już się sprawdzają

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: