IT@BANK 2017: Jakie wyzwania stoją przed współczesną bankowością?

BANK 2017/11

Polski sektor bankowy od wielu lat uważany jest za jeden z najbardziej innowacyjnych. Innowacja w bankowości to dziś przede wszystkim wykorzystanie nowoczesnych technologii związanych z trwającą rewolucją cyfrową. Postęp ma tu charakter wykładniczy, a kolejne nowości pojawiają się na rynku w coraz mniejszych odstępach czasowych. Co czeka ten dynamicznie rozwijający się sektor? Jakie wyzwania stoją przed bankami w najbliższej przyszłości?

Aplikacje mobilne – wygodne, ale czy bezpieczne i użyteczne?

Za sprawą postępu technologicznego rozwój innowacji w bankowości przybrał zawrotne tempo – wystarczy przyjrzeć się bankowości mobilnej. W Polsce od pojawienia się pierwszego smarftonu w 2009 r. minęło 8 lat, od pojawienia się w pełni funkcjonalnej mobilnej aplikacji bankowej zaledwie kilka, a już mówi się o 5 mln użytkowników mobilnej bankowości. 74% Polaków nie wyobraża sobie bez niej funkcjonowania, a ponad połowa twierdzi, że w przyszłości będzie to ich główny kanał kontaktu z bankiem1. Polska jest jednym z rynków w Europie, na których płatności mobilne są najbardziej rozpowszechnione. Nasuwa się tu pytanie, czy przy takim tempie rozwoju mamy pewność, że rozwiązania, z których tak chętnie korzystamy są bezpieczne?

[...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI