IT@BANK 2017: PSD2 – dane dobrze chronione

BANK 2017/11

Zajmując się wpływem nowych regulacji dyrektywy w sprawie usług płatniczych na rynek usług finansowych, nie można pominąć aspektu związanego z RODO. Przepisy te wejdą w życie pół roku później.

Kamil Maciążek

PSD2 to Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego Unii Europejskiej. Pod jej wpływem w zasadzie cały rynek usług płatniczych ulegnie zmianom, co oczywiście dotyczy głównie banków, ale nie tylko. PSD2 znacząco odbije się też na działalności instytucji płatniczych, podmiotów oferujących karty sklepowe, karty paliwowe, niezależnych operatorów bankomatów, a nawet niebankowych dostawców usług płatniczych.

Agata Jankowska Galińska
radca prawny, Senior Managing Associate w Deloitte Legal

[caption id="...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI