IT@BANK 2017: Zagrożenia 2017

BANK 2017/11

Eksperci i analitycy od zabezpieczeń i bezpieczeństwa informatycznego zwracają uwagę na kolejny wzrost poziomu zagrożeń systemów informatycznych. Wojna w cyberprzestrzeni rozwija się coraz dynamiczniej, a na arenie zmagań pojawiają się coraz to nowe formy ataków.

Artur Król

Rośnie liczba ataków typu ransomware oraz oszustw polegającymi na podszywaniu się, za pośrednictwem wiadomości e-mail, pod członków zarządu (ang. Business Email Compromise – BEC, spear-phishing). Wzrasta też znaczenie zjawiska cyberpropagandy, głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na zagrożenia zwraca uwagę firma Trend Micro w raporcie „2017 Midyear Security Roundup: The Cost of Compromise”. Z kolei Cisco w najnowszym raporcie „Cisco® 2017 Midyear Cybersecurity Report”, ostrzega przed nowym typem zagrożeń, które nazwano DeOS (Destruction Of Service).

Co nam zagrażało w pierwszym półroczu?

...<div class=

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI