IT@BANK 2018: Bezpieczne urządzenia mobilne Samsung z platformą Knox

BANK 2018/11

W cyfrowym świecie coraz więcej czynności wykonujemy, używając urządzeń mobilnych, zwłaszcza smartfonów. To, z punktu widzenia zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem, jeden z najsłabszych i podatnych na ataki elementów firm.

Maciej Kowal

Smartfony to dziś wielofunkcyjne urządzenia, które służą już nie tylko do wykonywania połączeń telefonicznych. Czytanie wiadomości, fotografowanie, komunikowanie się w social mediach, odpisywanie na maile, zakupy online – trudno już wyobrazić sobie to wszystko bez korzystania ze smartfonu. Z badań przeprowadzonych przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium wynika, że z bankowości mobilnej w telefonie korzysta 31% Polaków. W urządzeniach mobilnych przechowuje się też bardzo dużo danych – nie tylko prywatnych, ale również służbowych. Ma to duże znaczenie również w świetle nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO). Pracodawca może odpowiadać za wycieki informacji, do których dochodzi poprzez urządzenia wykorzystywane przez pracowników.

Warto zwrócić uwagę, że w ciągu ostatnich pięciu lat liczba danych wytwarzanych przez smartfony wzrosł...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: