IT@BANK 2018: Strach przed atakiem

BANK 2018/11

Przypominają już cybernetyczne fortece, ale inwestycje w IT wciąż są dla banków priorytetem. Wyzwań technologicznych wciąż nie brakuje.

Jadwiga Porębska

Zrozlicznych badań i analiz wynika, że banki i instytucje finansowe najbardziej dbają o cyberbezpieczeństwo, inwestując w ochronę o wiele więcej niż firmy z innych branż. Obawiając się ataków na własną infrastrukturę i systemy klientów, wydają nawet trzy razy więcej na bezpieczeństwo teleinformatyczne niż instytucje niefinansowe o podobnej wielkości – tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez firmy Kaspersky Lab i B2B International.

Aż 64% badanych banków deklaruje, że w poprawę bezpieczeństwa informatycznego inwestuje bez kalkulowania i liczenia na zwrot z inwestycji. Tylko po to, by spełnić rosnące wymagania regulatorów, kierownictwa, a także klientów.

„Banki nie szczędzą wysiłków ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: