IT@BANK 2018: Wearables zamiast portfela

BANK 2018/11

Polska jest w czołówce państw – użytkowników technologii zbliżeniowej. Co więcej, bardzo szybko upowszechniają się mobilne płatności bezstykowe.

Nie stronimy od nowinek technologicznych, jesteśmy ciekawi nowych rozwiązań. Według badań prowadzonych przez Mastercard, już niemal 70% transakcji wszystkimi kartami w Polsce jest dokonywanych właśnie bezstykowo. W porównaniu z niektórymi krajami zachodnimi, które tradycyjnie uważane są za lepiej rozwinięte, kartami zbliżeniowymi płacimy nawet 20 razy częściej. Pod tym względem polski rynek stanowi dobry przykład na to, że technologia zbliżeniowa staje się motorem napędowym dla wdrażania kolejnych innowacyjnych form płatności. Te są chętnie absorbowane przez polskich konsumentów i doceniane za oszczędność czasu i większą wygodę zakupów. Na tle większości państw Europy Zachodniej naprawdę możemy się czuć jak cyfrowi innowatorzy.

Telefon zamiast plastiku

Pierwsze karty zbliżeniowe pojawiły się w Polsce ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: