IT@BANK. Technologie: Za kawę zapłacę dziś kubkiem

BANK 2019/11

Fot. rh2010/stock.adobe.com

Płatności zbliżeniowe podbijają świat, dając konsumentom niebywałą łatwość i wygodę dokonywania transakcji. Początkowo technologia ta pojawiła się w tradycyjnych kartach płatniczych, ale moduły NFC znajdują zastosowanie w coraz większej liczbie gadżetów.

Od czasu wprowadzenia na polski rynek takich usług, jak Google Pay czy Apple Pay wykorzystywanie telefonów do płatności stało się codziennością dla setek tysięcy Polaków. Wprawdzie już wcześniej płacenie za pomocą smartfonu wyposażonego w moduł NFC było możliwe, ale dotyczyło to tylko klientów niektórych banków.

Dziś już nie musimy sięgać do portfela i wyciągać karty, by następnie zbliżyć ją do terminala. Płacić możemy tym, co najczęściej i tak trzymamy w ręku, stojąc w kolejce do kasy – smartfonem. To pozwala na pozostawienie portfela w domu, zwłaszcza wtedy, gdy wychodzimy uprawiać sport i ograniczamy nadmierny bagaż.

Ogromną zaletą płacenia smartfonem jest to, że dzięki uwierzytelnieniu ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: