Iwona Michałek wiceministrem w resorcie rozwoju, pracy i technologii

Kadry

Iwona Michałek została wiceministrem w resorcie rozwoju, pracy i technologii, będzie odpowiadała za zagadnienia związane z pracą - poinformowało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii.

Iwona Michałek
Iwona Michałek Fot. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Iwona Michałek została wiceministrem w resorcie rozwoju, pracy i technologii, będzie odpowiadała za zagadnienia związane z pracą - poinformowało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii.

.@IwonaMichalek, którą premier @MorawieckiM, powołał na stanowisko sekretarza stanu w @MRPiT_GOV_PL, odebrała nominację z rąk wicepremiera @Jaroslaw_Gowin

Na Twitterze MRPiT napisano, że Iwona Michałek, którą premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko sekretarza stanu w tym ministerstwie, odebrała w poniedziałek nominację z rąk wicepremiera Jarosława Gowina. "Pani Minister w naszym resorcie będzie odpowiadała za zagadnienia związane z pracą" - poinformowano.

Michałek wcześniej była wiceministrem w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz pełnomocnikiem rządu ds. ekonomii społecznej i solidarnej. Jest też posłanką w klubie PiS, członkiem Porozumienia.

Urodziła się 13 marca 1956 roku w Szczecinie. W 1981 roku ukończyła biologię środowiskową na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia podyplomowe z ochrony środowiska (1989 roku) i zarządzania (1999 roku). Podczas uroczystości z okazji Jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzymała tytuł honorowego Ambasadora tej uczelni.

Doświadczenie zawodowe

Pracowała jako nauczyciel biologii i przyrody w szkołach wiejskich i miejskich. Przez 10 lat związana z Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty, w którym pełniła m.in. funkcję wizytatora, wicekuratora oraz sprawowała obowiązki kuratora oświaty.

Kierowała również Pracownią Zarządzania, Diagnozy i Wychowania w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Przez 5 lat pełniła funkcję Rzecznika Praw Ucznia. W latach 2010-2012 kierowała projektem systemowym UE pt. „Klucz do uczenia – program wsparcia kujawsko-pomorskich nauczycieli”. Była edukatorem w zakresie przestrzegania praw ucznia i dziecka oraz koordynatorem regionalnym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie ds. edukacji o tolerancji.

Udostępnij artykuł: