Iwona Sroka odwołana z KDPW

Aktualności / Kadry

4 września 2017 r. Rada Nadzorcza KDPW podjęła uchwałę o odwołaniu Iwony Sroki ze stanowiska prezesa zarządu Krajowego Depozytu.

4 września 2017 r. Rada Nadzorcza KDPW podjęła uchwałę o odwołaniu Iwony Sroki ze stanowiska prezesa zarządu Krajowego Depozytu.

Podjęła także uchwałę o oddelegowaniu przewodniczącego Rady Nadzorczej - dr. Pawła Góreckiego  do wykonywania czynności prezesa na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Ponadto Rada Depozytu podęła uchwałę o wszczęciu i przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego w celu wyłonienia kandydata na Prezesa Zarządu Spółki.Przypomnijmy, że doktor Iwona Sroka funkcję szefa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. pełniła nieprzerwanie od 2009 roku. Od 2011 roku pełniła także funkcję prezesa zarządu KDPW_CCP S.A., a wcześniej tzw. gwaranta rozliczeń KDPW_CLEARPOOL.

Iwona Sroka odpowiedzialna była za realizację najważniejszych projektów rozwojowych spółki, dostosowując w tym obszarze polski rynek finansowym do konkurencji i standardów międzynarodowych, w tym do wymogów wynikających z regulacji Unii Europejskiej, co było efektem konsekwentnie realizowanej od 2009 roku strategii, zaprojektowanej przez zarząd pod jej nadzorem.Iwona Sroka jest inicjatorką i pomysłodawczynią Kongresu Rynku Kapitałowego  – dorocznego spotkania teoretyków i praktyków rynku kapitałowego, organizowanego przez KDPW, KDPW_CCP oraz Uniwersytet Warszawski. Jako Prezes KDPW i KDPW_CCP  Iwona Sroka uhonorowana został licznymi wyróżnieniami  z czego najważniejsze to: „Filar Rynku Kapitałowego” (Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych), statuetka „Byki i Niedźwiedzie” za szczególny wkład w rozwój polskiego rynku kapitałowego (Gazeta Giełdy Parkiet), „TOP20 Menedżerowie na czas kryzysu” (WPROST), „50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce” (Home & Market), „Najważniejsi Menedżerowie w Finansach” (Gazeta Finansowa) i wiele innych.

Udostępnij artykuł: