Jacek Olczak został prezesem ds. operacyjnych Philip Morris International

Kadry

Jacek Olczak objął stanowisko prezesa ds. operacyjnych Philip Morris International (PMI) w szwajcarskiej centrali firmy, podała spółka.

Fot. Philip Morris Polska

Jacek Olczak objął stanowisko prezesa ds. operacyjnych Philip Morris International (PMI) w szwajcarskiej centrali firmy, podała spółka.

Polak Jacek Olczak został prezesem ds. operacyjnych Philip Morris International

"W nowej roli Jacek Olczak jest odpowiedzialny za wdrażanie globalnej strategii PMI oraz realizację planów komercyjnych firmy zarówno w obszarze produktów z potencjałem obniżonego ryzyka, w których tytoń jest podgrzewany (np. IQOS), jak również wyrobów tradycyjnych" - czytamy w komunikacie.To kolejny znaczący awans Polaka w wiodącej międzynarodowej firmie tytoniowej, która zatrudnia na świecie 81 tys. ludzi. Powołanie Jacka Olczaka na nowo powstałe stanowisko jest następnym krokiem w kierunku transformacji firmy i stworzenia świata bez dymu tytoniowego, dodano.PMI podał, że przechodzi największą transformację nie tylko w historii firmy, ale również całej branży, której celem jest zbudowanie przyszłości bez dymu tytoniowego, również w Polsce. Najbardziej zaawansowanym produktem alternatywnym PMI jest IQOS, który elektronicznie podgrzewa tytoń. Portfolio produktów bezdymnych zawiera również e-papierosy oraz inne technologie wytwarzające aerozol z nikotyną, w których nie dochodzi do procesu spalania.

Philip Morris International Inc. jest wiodącą międzynarodową firmą tytoniową zajmującą się produkcją i sprzedażą papierosów oraz innych produktów zawierających nikotynę na rynkach poza Stanami Zjednoczonymi.Fabryka Philip Morris International w Krakowie jest największym centrum produkcyjnym PMI w Europie i jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie. Obecnie ok. 70% produkcji krakowskiej fabryki trafia na eksport i jest sprzedawana na ponad 60 rynkach na całym świecie. Do tej pory Philip Morris International zainwestował w Polsce ponad 700 mln USD.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: