Jacek Polańczyk

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Wiceprezes zarządu Alior Bank

Jacek Polańczyk
Fot. Alior Bank

Wiceprezes zarządu Alior Bank

Odpowiedzialny za obszar komunikacji marketingowej banku oraz Departament Zakupów i Departament Logistyki. Do czasu powołania w skład zarządu banku Jacek Polańczyk pełnił funkcję dyrektora Działu Marketingu w Alior Banku SA. Wcześniej związany z sektorem paliwowo-energetycznym, pracował w Polskiej Grupie Energetycznej SA oraz w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie SA gdzie pełnił m.in. stanowisko dyrektora Departamentu Marketingu. Dysponuje doświadczeniem z zakresu wielu gałęzi prawa, w tym prawa spółek handlowych i prawa podatkowego, które pozyskał w renomowanych kancelariach prawnych i służbie cywilnej, pracując m.in. w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Ma wieloletnią praktykę zawodową na stanowiskach zarządczych. Jacek Polańczyk jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Zarządzania i Marketingu Szkoły Głównej Handlowej, a także Studium Polityki Zagranicznej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Posiada tytuł Master of Business Administration Wyższej Szkoły Menadżerskiej.

Jacek Polańczyk spełnia wszystkie wymogi określone w przepisach art. 22aa ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe tj. Dz.U. z 2019 r., poz. 2357 ze zm.).

Udostępnij artykuł: