Jak inwestować? Kieruj się strategią, nie modą

Finanse osobiste

W pokoleniu z roczników 1980-1985 rośnie dynamicznie zainteresowanie finansami osobistymi. Można mówić o modzie na finanse.

Fot. stock.adobe.com/Sebastian Duda

W pokoleniu z roczników 1980-1985 rośnie dynamicznie zainteresowanie finansami osobistymi. Można mówić o modzie na finanse.

Adam Wolski z RDM Wealth Management: istotą inwestowania powinna być jednak strategia, a nie moda #inwestowanie

Czy podążanie za modą jest rozsądnym pomysłem na inwestowanie?-W 30-letniej historii rynku kapitałowego przerabialiśmy już boom na nieruchomości, nowe technologie, tak zwane startupy, spółki medyczne, surowce, waluty i wiele, wiele innych funduszy inwestycyjnych - mówi Adam Wolski, RDM Wealth Management. - Istotą inwestowania powinna być jednak strategia, a nie moda.

Ci, którzy temat mody już przerabiali, mają go za sobą, wyciągnęli odpowiednie wnioski i dlatego są o te kilka kroków do przodu. Dlatego jedni zarabiają na funduszach inwestycyjnych, a inni je krytykują bo nigdy nie przyjęli takiej właśnie formy podejścia do inwestycji lub na niej stracili, ulegając modzie, kiepskim poradom, zwłaszcza jeżeli nie odróżniali doradców inwestycyjnych od doradców finansowych (tylko ci pierwsi otrzymują licencje od KNF, jest ich niezbyt wielu, bo ok. sześciuset).

Źródło: MarketNews24

 
Udostępnij artykuł: