Jak inwestować z wykorzystaniem asset management?

Finanse osobiste

Świnka skarbonka
Fot. Pixabay.com

Ponad 80 proc. Polaków boi się ryzykownych inwestycji. Mając do wyboru gwarancję kapitału lub wysokie zyski, wybiorą to pierwsze.

Rozwiązanie o nazwie #assetmanagement jest szerokim pojęciem, dotyczy również doboru funduszy inwestycyjnych przez licencjonowanych przez #KNF doradców, których jest tylko 660.

Jako społeczeństwo oszczędzamy najwięcej od ponad 5 lat, ale te pieniądze nie są pomnażane efektywnie. Stopa oszczędności polskich gospodarstw domowych oscyluje w granicach 4 proc., jednak średnia Unii Europejskiej to 11 proc.

Podobnie ponad 80 proc. uważa, że aby inwestować należy się na tym znać. Dla ponad 50 proc. społeczeństwa to główna bariera wejścia w jakiekolwiek chociażby fundusze inwestycyjne. Nie odróżniamy ich ze względu na olbrzymią ilość i dla wielu osób skomplikowaną strukturę.

Doradcy inwestycyjni licencjonowani przez KNF

Dlatego ważne jest, aby poznać rozwiązanie o nazwie asset management, które jest szerokim pojęciem, dotyczy również doboru funduszy inwestycyjnych przez licencjonowanych przez KNF doradców, których jest tylko 660-ciu, mówi Adam Wolski z RDM Wealth Management. – Wtedy jesteśmy spokojni, że fundusze, które zostaną za nas dobrane, będą z najwyższej półki.

To, co jest po stronie oszczędzającego, to tylko określenie, ile chce zarobić (czyli jakie ryzyko chce ponieść), jaką kwotą dysponuje oraz jak długo chce oszczędzać. Resztę pracy wykonuje profesjonalny zespół wspomnianych licencjonowanych osób, tworząc strategię asset management.

Źródło: MarketNews24

 

Udostępnij artykuł: