Jak korzystnie kupić ubezpieczenie OC i AC online?

Z rynku

Koronawirus skłania wszystkich do pozostania w domu. Nadal jednak istnieje obowiązek zachowania ciągłości m.in. ubezpieczenia OC.

ubezpieczenie oc
Fot. stock.adobe.com/Panumas

Koronawirus skłania wszystkich do pozostania w domu. Nadal jednak istnieje obowiązek zachowania ciągłości m.in. ubezpieczenia OC.

#OC można zakupić całkowicie samodzielnie, lecz istnieje także możliwość skontaktowania się telefonicznie z doradcą, który przeprowadzi klienta przez cały proces sprzedaży UbezpieczeniaOnline #AC #PorównywarkiUbezpieczeń #Koronawirus @ubea_pl

Wszyscy eksperci powtarzają, że w trakcie epidemii koronawirusa najlepiej pozostać w domu. Jak w tych warunkach ubezpieczyć samochód, aby zachować ciągłość polisy i nie narazić się na karę za brak OC?

Ubezpieczenie OC przez Internet

Już od kilku lat ubezpieczyciele w Polsce coraz śmielej stawiają na sprzedaż online ubezpieczeń komunikacyjnych. Dynamicznie rozwijają się także internetowe porównywarki ubezpieczeń pozwalające sprawdzić cenę OC i AC w wielu towarzystwach naraz. Dzięki temu polski kierowca ma obecnie dostęp do wielu opcji, jeśli chce kupić ubezpieczenie bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie OC i AC online, możesz:

‒ skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń na stronie konkretnego towarzystwa ‒ policzyć składkę OC w porównywarce ubezpieczeń.

Wybierając ten drugi wariant, zaoszczędzisz znacząco czas, ponieważ jeden kalkulator da Ci dostęp do wielu ofert.

Ubezpieczenie OC w porównywarce ubezpieczeń

Jak wygląda proces zakupu OC i AC przez Internet w porównywarce ubezpieczeń? Musisz tylko wykonać trzy kroki:

1. Wypełnij kalkulator ubezpieczeń.
2. Z wyliczonych ofert ubezpieczenia wybierz propozycję najkorzystniejszą dla Ciebie.
3. Wybierz sposób zakupu, który Ci najbardziej odpowiada.

‒ Nasza porównywarka ubezpieczeń udostępnia kierowcom dwa sposoby wypełnienia kalkulatora ubezpieczeń. Właściciel auta może zeskanować telefonem kod Aztec znajdujący się w dowodzie rejestracyjnym lub ręcznie wypełnić kalkulator. Niezależnie od wybranej opcji porównywarka zaprezentuje oferty OC i AC wielu ubezpieczycieli ‒ podkreśla Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

Czy można wypełnić kalkulator OC / AC przez telefon?

Niektórzy klienci wolą przed zakupem ubezpieczenia porozmawiać z kimś i skonsultować swój wybór. Takie osoby także mogą skorzystać z porównywarki ubezpieczeń.

Wypełniając kalkulator, w dowolnej chwili można bowiem napisać na czacie lub zadzwonić i porozmawiać z konsultantem.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

Porównywarki udostępniają także różne sposoby sfinalizowania zawarcia umowy ubezpieczenia OC.

‒ OC można zakupić całkowicie samodzielnie, lecz istnieje także możliwość skontaktowania się telefonicznie z doradcą, który przeprowadzi klienta przez cały proces sprzedaży. Dzięki temu także starsze osoby, które obawiają się nieco nowoczesnych technologii, mogą zakupić OC bez wychodzenia z domu ‒ tłumaczy Paweł Kuczyński. 

Źródło: Ubea.pl
Udostępnij artykuł: