Jak rekrutować to tylko w Trójmieście. Stu wysoko wyspecjalizowanych specjalistów ICT w 4 miesiące

Finanse i gospodarka

W oddziale firmy EPAM Systems w Gdańsku otwartym w maju br. zatrudniono już blisko 100 specjalistów ICT. Jakość pracowników ICT dostępnych na lokalnym rynku pracy, ich kwalifikacje i doświadczenie, pozwoliły zrealizować ten plan w krótszym czasie niż zakładano. Zachęcona tymi wynikami firma będzie rekrutować pracowników do kolejnych projektów.

W oddziale firmy EPAM Systems w Gdańsku otwartym w maju br. zatrudniono już blisko 100 specjalistów ICT. Jakość pracowników ICT dostępnych na lokalnym rynku pracy, ich kwalifikacje i doświadczenie, pozwoliły zrealizować ten plan w krótszym czasie niż zakładano. Zachęcona tymi wynikami firma będzie rekrutować pracowników do kolejnych projektów.

EPAM Systems to międzynarodowa firma zajmująca się prowadzeniem i wdrażaniem projektów informatycznych dla klientów z całego świata. Firma jest czołowym dostawcą usług informatycznych w Europie centralnej i wschodniej.

W zeszłym roku firma Epam została umieszczona przez Forbes na szóstej pozycji wsród 25 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze wysokich technologii w Ameryce. Wyżej od Epam znalazły się na tej liście takie firmy jak LinkedIn, Facebook czy Apple. Na innej liście publikowanej przez Software Magazine, przedstawiającej 500 największych dostawców produktów i usług informatycznych, w rezultacie imponującego wzrostu firmy, EPAM przesunął się o 29 miejsc w górę w samym tylko 2013 roku.

Szybki rozwój i atrakcyjność sektora informatycznego na Pomorzu sprawiły, że w maju bieżącego roku Epam zdecydował się otworzyć nowy oddział w Gdańsku. Początkowo firma planowała zatrudnić 100 osób do końca tego roku, a w perspektywie najbliższych trzech lat zwiększyć zatrudnienie do ponad 500 osób.

- Nie tylko udaje nam się zrealizować wcześniejsze założenia rekrutacyjne, ale nasze wyniki przekroczyły oczekiwania. Wydają się nam one imponujące, biorąc pod uwagę krótki okres czasu jaki minął od rozpoczęcia działalności w Gdańsku. Jeden z naszych zespołów w Gdańsku, pracujący z użyciem metodyk zwinnych, rozpoczął współpracę z amerykańskim partnerem tworzącym rozwiązania dla branży finansowej. To umożliwia naszym pracownikom zdobycie doświadczenia w projektowaniu i realizacji rozwiązań typu market intelligence dla najbardziej liczących się firm kreujących światowe rynki kapitałowe - mówi Michał Lisiecki, Dyrektor  gdańskiego oddziału firmy Epam Systems Poland.

Inwestycja EPAM w Polsce wspierana była od początku przez partnerów inicjatywy Invest in Pomerania, w szczególności Agencję Rozwoju Pomorza S.A. oraz InvestGDA.

- Sukces rekrutacyjny firmy EPAM, to dowód na to, że mimo wejścia w ostatnim czasie na trójmiejski rynek 5 nowych firm z sektora ICT i 3 dużych reinwestycji, pomorski rynek pracy ma wciąż duży potencjał i jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających inwestorów. Firma EPAM może nadal liczyć na wsparcie ze strony wszystkich partnerów inicjatywy Invest in Pomerania. -  mówi Ryszard Świlski  Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

- Cieszymy się bardzo z obecności nowego inwestora w Gdańsku - dodaje Andrzej Bojanowski Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska. - Inwestycja Epam jest dowodem na to, że Gdańsk oraz całe Trójmiasto posiada kapitał ludzki o wysokich kwalifikacjach, innowacje oraz nowoczesne technologie, by firma tej klasy mogła i chciała otworzyć biuro właśnie u nas. Inwestor poszerzy ofertę zatrudnienia na metropolitalnym rynku pracy, co z kolei stworzy nowe, interesujące perspektywy kariery zawodowej dla wykształconych mieszkańców miasta i regionu.

W firmie Epam do tej pory zatrudnienie znaleźli przede wszystkim programiści, analitycy, testerzy i liderzy zespołów o najwyższych kwalifikacjach. Firma  nie zamierza zwalniać tempa rekrutacji i rozpoczyna budowę kolejnych zespołów w gdańskim oddziale firmy.

Epam System Poland oferuje swoim pracownikom nie tylko możliwość wykorzystania najnowocześniejszych narzędzi  pracy w ciekawych międzynarodowych projektach, ale też  doskonalenie praktycznej znajomości języka angielskiego czy program zbliżony do idei coachingu. Jego celem jest stymulacja szybkiego rozwoju pracowników poprzez planowanie ścieżki kariery i szkoleń, tak by osiągnąć maksimum korzyści zarówno dla pracownika, jak i dla firmy.

Przedstawiciele Epam Systems Poland podkreślają, że trójmiejski rynek pracy jest rynkiem bardzo ciekawym, gdyż można na nim znaleźć wielu wysoko wykwalifikowanych pracowników, posiadających solidne przygotowanie zawodowe i doświadczenie w pracy w międzynarodowych zespołach projektowych. Trójmiasto jest obecnie również jednym z najszybciej rozwijających się regionów Polski jeśli chodzi o przestrzenie biurowe, co przekłada się na ciekawą ofertę dużej klasy powierzchni biurowych. Dodatkowo region posiada silne zaplecze uczelni o kierunkach technicznych, tj. informatyka, zarządzanie czy biznes elektroniczny. Wszystkie te czynniki powodują, że firma taka jak Epam Systems Poland ma możliwość szybkiego rozwoju, zarówno pod względem infrastruktury jak i personalnym.

Źródło: EPAM Systems

 

Udostępnij artykuł: